Jídelní stůl s houpacími závěsnými židlemi – vhodný do interiéru i exteriéru

Všichni znají zahradní houpačky, interiérové závěsné houpačky a křesla. Méně známé jsou i závěsné houpací postele. U nás ještě není tento trend takovým zvykem, ale pomalu se začíná různý závěsný nábytek objevovat i v českých domácnostech. Je nejen moderní, nevšední, ale i praktický a hlavně relaxační.

Odpočinout si s knihou v ruce v houpačce, která visí ze stropu v obýváku musí být skutečně nevšední zážitek. V dnešní uspěchané době si lidé čím dál tím více uvědomují, že domácnost není pouze o tom, jak vypadá, ale měla by být i plně funkční a dopřát nám prostor pro klid a odpočinek.

Pro ty, co se rádi houpou…

Ovšem závěsné houpací židle u jídelního stolu, to se jen tak nevidí. Ani nedokáži spočítat, kolik pohlavků jsem jako dítě dostala za to, že se houpu u jídla na židli a nepočítám ani ty pády, kdy se židle škobrtla. Pokud i vy máte tento zlozvyk a rádi se houpete na židli, pak by se vám tento nápad mohl docela zamlouvat.

Tento jídelní stůl můžete mít jak na své zahradě, umístěný v altánku, aby byl ochráněn před rozmary počasí, tak v jídelně uvnitř domu. Samozřejmě je potřeba disponovat množstvím prostoru. Výrobek je vyroben z obdélníkového rámu z ušlechtilé oceli a šesti sedátky (židlemi) z ořechového dřeva, rovněž deska stolu je z ořechového dřeva. Ale v nabídce jsou i židličky s opěrkou v plastu.

Domů, na zahradu i do kanceláře 

Cena je však velmi vysoká, než aby si tuto parádu pořizoval obyčejný smrtelník. Tato sestava vyjde na nějakých 140 tisíc korun. Nicméně nápad je to skvělý a pokud patříte ke zručným kutilům, můžete si něco podobného sami vyrobit. Stejně tak, jako si mnoho lidí samo vyrábí závěsné postele, ať už visí na ocelovém lanku, řetězu nebo na horolezeckém laně.

Konkrétně tyto stoly se závěsnými židlemi se vyrábějí na zakázku a odesílají do tří až pěti dnů od objednávky. Možné je vybrat si barvu rámu (černá, bílá, růžová, modrá, zelená a další) i dřevo. Navíc je možné vybrat si i rozměr a tvar stolu a počet židlí. Pokud byste měli o takový stůl zájem, ať už na zahradu, domů či do kanceláře, nabízí se na Etsy pod názvem SwingTables.

Obrázky: duffylondon, housebeautiful, fastcompany