Život doslova bez hranic: Umělkyně se zbavila domu i hypotéky, aby se přestěhovala do dodávky

Fotografie: Pixabay

Čtyřiašedesátiletá umělkyně se rozhodla, že nechce dál plýtvat penězi na hypotéku, a přišla s netradičním řešením. Prodala dům a bydlí v dodávce.

Už vás přestaly bavit klasické domy a rádi byste zažili pořádné dobrodružství? Pokud vás už nebaví splácet hypotéku, zde je řešení. Do situace, kdy máte finanční problémy, se nechce dostat nikdo. Poté, co se umělkyně Claire dostala do finančních potíží, se rozhodla pro neobvyklé řešení – prodej domu a přestěhování se do malého příbytku v dodávce. Cestuje po světě a užívá si dobrodružství ve svém útulném domě na kolech.

Malý, mobilní dům v dodávce

Svůj dům s hypotékou prodala a rozhodla se, že místo toho bude žít v malém mobilním domku v dodávce. Čtyřiašedesátiletá Claire si užívá svého nového životního stylu, pro který se inspirovala mnoha jinými malými domy. Po nakreslení plánů a hledání vhodné společnosti, která by jí pomohla mobilní dům postavit, se nakonec usadila v Roaming Wild Campers v Austrálii.

Její „Myší dům“ vypadá jako běžná dodávka, ale jakmile jsou jeho hlavní dveře otevřeny, odhalí se roztomilé dveře a okna krásného domu. Claireina kancelář je malá skříňka s mnoha úložnými prostory, která slouží jako počítačový stůl. Vedle její kanceláře jsou malinké dveře, jež vedou do kabiny. Na druhé straně dodávky se nachází malá kuchyňka s tříplotýnkovým sporákem, grilovací troubou a několika závěsnými skříněmi. Kuchyňský dřez je vyroben ze staré francouzské měděné konzervační mísy a deska je z živého cedru.

Kolik přestavba stála?

Claire se nechala inspirovat a vytvořila si svůj vlastní malý dům v dodávce, což je pro ni dokonalé místo k životu a tvoření. Pořízení dodávky ji stálo 26 000 dolarů (cca 563 000 Kč) a úpravy, které ji proměnily v mobilní dům, přidaly k celkovým nákladům dalších 45 000 dolarů (asi 975 000 Kč). V porovnání s hypotékou na dům byly náklady na dodávku stále výhodné. Claire dokázala světu, že i když ještě nejste v penzi, můžete si užít svůj život a plnit si své sny.

Claire strávila téměř rok čtením, studiem a prohlížením jiných malých domů, aby si mohla vytvořit svůj vlastní příbytek v dodávce. Navštívila mnoho malých domů a v každém se inspirovala, aby v tom svém vytvořila jedinečné uspořádání. Nakreslila si plány, dokonce prohlásila, že vše navrhla na milimetr přesně. „Chtěla jsem pohodlnou postel, ale také jsem chtěla více místa pro stolování a posezení, takže manželská postel, která se dá snadno složit, byla pro mě ideální,“ vysvětlila Claire.

Claire se také rozhodla pro instalaci solárních panelů na střechu dodávky, aby mohla vyrábět svou vlastní elektřinu. Tím, že mám solární panely, jsem schopna žít ekologicky a nezávisle na sítí, což mi umožňuje žít tam, kde chci, a ne na místě, kde je napojení na elektřinu,“ pochvaluje si.

Zdroj: Mypositiveoutlooks

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]