Mladí partneři toužili po levném a praktickém bydlení. Dodávku proměnili na luxusní domov

Fotografie: Vauxford / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Do „krabice“ staré dodávky si nastěhovali kuchyni, ložnici i obývací pokoj. Dvojice tak bydlí už dlouho a nepřestává cestovat.

Toho, že mladí jsme jenom jednou, se rozhodli naplno využít dva partneři z USA. Neváhali si tak koupit ojeté auto a přebudovat ho na skromné obydlí na kolech. Svůj nomádský způsob života praktikují již více než šest let a zatím na něm nechtějí nic měnit.

Chtěli být svobodní

Mladé partnery Erica a Ashley životní styl moderních nomádů naprosto uchvátil. Propojení pohodlného zázemí s cestovními rozměry dodávek jim připadalo doslova geniální. A vzhledem k tomu, že oba měli práci, kterou mohli vykonávat odkudkoliv, rozhodli se život na kolech vyzkoušet, jak uvádí pro portál HomeHacks.

V roce 2019 si pořídili první dodávku, v níž cestovali dlouhé tři roky. Následně ale chtěli svoji životní úroveň poněkud povznést, a tak si za 826 tisíc pořídili 2015 GMC Savannah 3500, tedy auto s „krabicí“ na zádech. To posléze za dalších cca 460 tisíc přestavěli. Díky předchozím zkušenostem věděli, co přesně chtějí, i proto transformace trvala jen půl roku.

Mladá žena zrekonstruovala starý dům vlastními silami. Neuvěřitelná proměna ji stála doslova drobné

Chybí jim jen koupelna

Obydlí Erica a Ashley se jmenuje Boxanna. I přesto, že interiér má jen pár čtverečných metrů, partneři se nebáli ho ladit do tmavých barev. Kuchyňskou linku tak zdobí černé šestiúhelníky, prostor se sedací soupravou a stolem tvoří směs šedých tónů a strop pokrývají tmavé obklady z mořené borovice. Jak zmiňuje web AutoEvolution, celý design interiéru působí velmi vkusně a zároveň útulně.

Do Boxanny se mladým cestovatelům povedlo nainstalovat téměř veškeré vybavení, kterým disponuje běžná domácnost. Mají tu kuchyni s lednicí a indukční deskou nebo jídelní kout tvořený sedačkou do tvaru písmene U. Ten lze poté přeměnit na postel. Potřebu pak partneři vykonávají na kompostovací toaletě, již vozí s sebou. Chybí jim tak jenom sprcha, kterou ale plánují doplnit. Na BydlímeÚtulně jsme psali o jiné dvojici, jež si své bydlení na kolech vybudovala s rozpočtem 190 tisíc korun.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*