Pár si vlastnoručně postavil praktický minidomek s trčící střechou. Zdobí ho dřevěný interiér

Fotografie: Depositphotos

Partneři si postavili svůj domov v podobě malého tiny house. Ten zaujme nejen svým vzhledem, ale i kreativním řešením interiéru.

Shani s Christianem si postavili tiny house přesně podle svých představ a vybavili ho unikátními detaily. Celá stavba je vyšla na přibližně 100 000 dolarů (asi 2,1 milionu korun), ale výsledek jejich práce je vskutku originální.

Minidomek s vyčnívající střechou

Shani s Christianem jsou partneři, kterým učaroval způsob života v tiny house. Rozhodli se, že i oni by chtěli svůj život zjednodušit a pořídit si minidomek. S jeho stavbou jim nejdříve pomáhali profesionálové, později v ní pokračovali sami za pomoci přátel. Výsledkem je unikátní tiny house s ojedinělým designem, do kterého partneři jednoznačně otiskli sami sebe.

Exteriér domku je celý černý, kdy zčásti je to díky plechování, zčásti pro ručně opalované dřevěné latě. Kromě toho učaruje svým netradičním tvarem s „vysunutou“ střechou v prvním patře. S tímto odskokem má domek na výšku úctyhodných 5 metrů, na šířku 2,5 metru a na délku 9 metrů. Partneři pro jeho chod využívají solární panely, topí v kamnech a do tanku sbírají dešťovou vodu.

Interiér oděný do zelené

Veškerý interiér je natřený nazeleno a je doplněný nábytkem se světlého dřeva. Napravo od vstupu mají Shani s Christianem vyvýšenou sedačku do tvaru písmene U, kterou využívají při sledování televize i při jídle. Je v ní dokonce i úložný prostor. Velmi důmyslně je využit i prostor pod schody, v němž se nachází nejen potřeby do kuchyně, ale i pračka nebo lednice. Díky tomu Shani s Christianem nepotřebují velký počet kuchyňských skříněk a mohou mít přímo nad linkou dvě velká okna s výhledem do přírody.

V zadní části minidomku je poté koupelna s běžným zařízením. Na první pohled v ní ale zaujme rozměrné zrcadlo, táhnoucí se ode zdi ke zdi a sahající až ke stropu. Slouží i jako skříňka, především ale opticky zvětšuje prostor. Nakonec první patro, skrývající se pod netradičním výčnělkem, obsahuje ložnici s jednak tradičně vysokým stropem, jednak s uzavíratelnými dveřmi. V ložnici je kromě manželské postele také „sedací“ okno, pod nímž mají partneři uložené oblečení.

Zdroj: Autoevolution

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]