Málokdo zvenčí pozná, že šlo o banku. Dnes je z ní krásné bydlení, jehož interiér však historii neskrývá

Fotografie: ŠJů (cs:ŠJů) / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Když žena z Pensylvánie zakoupila starou bankovní budovu, málokdo tušil, co z ní udělá. Po letech práce a investic však vznikl luxusní dům s historickými dotykem.

Při mnoha příležitostech slyšíme o vozidlech přeměněných na domy, ale ne vždy máme příležitost vidět, jak se stará banka stává něčím domovem. Avšak Cathy Calhoun ze Spring City v Pensylvánii to udělala. Tato žena pracovala v budově jako pokladní asi 10 let a její interiér znala naruby. Když se rozhodla tuto nemovitost koupit, velmi dobře věděla, že její renovace bude náročná a nákladná, ale stejně tak byla motivována tento svůj projekt dokončit.

Tvrdá práce se vždycky vyplatí

Trvalo roky práce a odhadem 52 000 dolarů (více než 1,1 milionu korun), než proměnila starou Národní banku Spring City v domov, ale jakmile se to podařilo, zjistila, že má k dispozici gigantické luxusní sídlo. Stará banka je nyní nádherným obytným prostorem se třemi ložnicemi a třemi koupelnami. Cathy tak může zvát známé a vyprávět tento úchvatný příběh.

Navzdory změnám si Cathy zachovala některé historické prvky budovy, jako jsou pouliční hodiny od Setha Thomase. Co se týče prostoru trezoru, Cathy se rozhodla z něj udělat bar a hotový vzhled je opravdu ohromující. Takový bar nikde jinde nenaleznete. Dnes už málokdo pozná, že šlo o banku.

Dokonalost v každém pohledu

Žena odstranila stěnu bezpečnostních schránek, aby vytvořila více prostoru. Kromě toho v některých z těchto skříněk našla cennosti, jako jsou bankovky a mince, a dokonce i podílové listy. Cathy se rozhodla použít tyto předměty jako připomínky minulé éry a vystavit je, jako by byly v muzeu.

Zarostlý dům byl na pokraji rozpadu. Renovace z něj však udělala moderní chloubu uprostřed přírody

Proměna budovy je naprosto senzační, a přestože úsilí o dosažení tohoto výsledku bylo skutečně vyčerpávající, poskytla této ženě domov, o kterém vždy snila. Každý kout domu je dotažen k dokonalosti a zařízení se fantasticky přizpůsobilo prostředí. Žena sdílela svůj výkon online a mnozí ji pochválili za její mimořádný vkus a za to, že toto skutečně mimořádné dílo dotáhla do konce.

Zdroj: Positive Vibration

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]