Sestry se zabydlely v malých domcích přímo vedle sebe. Zařídily je podle vlastní fantazie

Fotografie: Depositphotos

Život v tiny house se osvědčil už u mnoha lidí. Pozemky i novostavby jsou totiž příliš drahé, a tak malý domek se zdá být optimálním řešením.

Bydlení v malých domech se po celém světě stále víc rozmáhá. Svou bytovou situaci tímto způsobem řeší jak mladí lidé, tak i senioři, a to většinou z ekonomických důvodů. A také proto, že zjistili, že i v malých prostorách se dá dobře žít, jsou-li zařízeny podle jejich individuálních potřeb.

Své malé domky uhradily sestry  z dědictví

Sestrám Alexis a Ashley trvalo až do pozdního dospívání, než pochopily, že mohou být vlastně nejlepšími kamarádkami. A když jim zemřela matka, hledaly cestu, jak žít blízko sebe. A to přesto, že každá z nich byla jinak založená a preferovala různý životní styl. Starší Alexis (25) je svobodná matka a žije se svou dcerou Nalini, uvádí web MyPositiveOutlooks. Mladší Ashley (23) je mladá dívka s moderním pohledem na život. Dívky spolu původně žily v nájemním bytě, avšak Ashley se rozhodla pro změnu a řekla, že se odstěhuje za svými přáteli.

Alexis by však sama nedokázala platit nájemné ve výši téměř 1 400 dolarů (asi 33 tisíc korun). A protože matka sestrám zanechala finanční prostředky z životní pojistky, chtěla Alexis pro sebe a svou dcerku zakoupit k bydlení menší domek. Když však Ashley domek uviděla, řekla, že si ho koupí taky. A obě si pořídily svůj tiny house na podvozku. Tak mohou žít blízko sebe, zároveň však každá ve svém. Zjistily totiž, že jsou opravdové přítelkyně a mohou se vzájemně podporovat, a přitom si každá zachová svůj životní styl.

Život v tiny house na jednom pozemku

Oba domky byly umístěny v Tiny Home Community na Floridě, kde je nájemné 475 dolarů (11 tisíc korun) měsíčně včetně elektřiny a kanalizace. Tedy minimální náklady na bydlení. Investice do domů činila kolem 80 tisíc dolarů za jeden (asi 1,86 mil. korun), píší na webu BusinessInsider. Poté se sestry pustily do vybavení svých malých domů. Zvenku jsou tiny houses stejné, ale interiér si každá z žen zařídila podle svého vkusu, osobnosti a životních potřeb.

Manželé si splnili sen o levném bydlení v důchodu. Elegantní malý domek nabízí i koupelnu a krb

Dům Alexis byl navržen s ohledem na pohodlí, domácký styl s velkou a skvěle vybavenou kuchyní a s vhodnými podmínkami pro výchovu dcery. Ashleyin domov má otevřený koncept s kuchyňským koutem a větším obývacím prostorem, kde vévodí černá kožená sedačka; dále je v domě koupelna a podkrovní ložnice. Interiér jejího příbytku odpovídá současnému designu. Domov sdílí se svými psy.

Obě sestry jsou dosud studentkami: Alexis pracuje na získání magisterského titulu z antropologie, zatímco Ashley získává magisterský titul v oboru cvičení a výživy. A obě pracují z domova hned vedle sebe! Život v těsném sousedství, a přitom s vlastním soukromím byl pro sestry tou správnou životní cestou. I když se jejich životní styly liší, rozumí si a nemohou si vynachválit, jak dobře vše vymyslely a zorganizovaly. Malý domek na podvozku se stal trvalým domovem i pro Helen z Aucklandu – její příběh jsme na webu BydlímeÚtulné rovněž publikovali.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*