Žena vzala nepotřebné nylonové punčocháče a proměnila je na originální doplněk do domácnosti

Staré punčocháče většina lidí nemilosrdně vyhodí. Můžete je ale využít ještě jednou a vyrobit z nich zajímavý, praktický a útulný doplněk do interiéru – stylový měkký koberec, který můžete snadno vyprat a vyčistit. Sloužit vám bude věrně po dlouhou dobu a ozdobit s ním můžete nejen svůj domov, ale i chalupu. A nejlepší na tom je, že jeho výroba není vůbec složitá a zvládne ji každý!

Nepotřebujete téměř nic

Kromě úžasné jednoduchosti vás zajisté potěší i to, že si nemusíte připravovat nic moc. Stačit vám budou tři základní prvky, díky kterým vyrobíte jedinečný prvek do svého interiéru. Podívejme se, co všechno si musíte před začátkem připravit:

  • punčocháče,
  • nůžky,
  • jehla a nit.

Dejte se do toho!

Hned na začátku udělejte jednu zásadní věc. Na výrobu vám stačí jen dlouhé části punčoch, tedy nohavice. Ostrými nůžkami proto horní část odstřihněte. Poté nohavice rozstříhejte na kusy široké 2 až 3 centimetry. Přitom je trochu protahujte prsty. Z látky tak vzniknou takové prstence. Tento postup opakujte se všemi punčochami, které chcete tímto způsobem recyklovat.

Teď z nich můžeme začít tkát řetěz. Jeden prsten z punčocháčů složíme na polovinu a navlékneme ho na prsty do tvaru osmičky. To samé uděláme s dalším kusem látky.

Pak stáhněte první smyčku z obou prstů tak, aby byly obě prsteny mezi dvěma prsty, čímž získáte pravidelný řetěz. Nasaďte na prsty další kroužek přeložený napůl a postup opakujte stále dokola a dokola.

A máte skoro hotovo

Řetěz utkejte dlouhý podle toho, jak velký budete chtít koberec. Můžete se rozhodnout pro mnoho různých tvarů, ale kruh je pochopitelně nejjednodušší. Stačí, když koberec složíte jako hlemýždě a podél látky sešíváte okraje jehlou a nití.

Když budete střídat barevné odstíny punčoch, bude koberec ještě krásnější a zajímavější. Záleží na tom, jak budete kreativní a jak si s tím vyhrajete.

Fotografie: Olga Papsueva

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]