Nešťastnou babičku mrzela vzdálenost domova od rodiny. Nakonec se usídlila na dceřině zahradě

Fotografie: Depositphotos

I k důchodu patří změny. V případě této dámy se týkají malého bydlení na dvorku její dcery, kterého nelituje ani minutu.

Okouzlující příběh, který přináší web MyPositiveOutlooks, může být inspirací mnohým starším párům či nešťastným babičkám, které bydlí od svých vnoučat daleko. Po svém to vyřešila Maggie z malého města v Kalifornii, která toužila mít svou maminku Opal blíž nejen kvůli sobě, ale také kvůli svým dětem, jež babičku milují. Brala ohled i na svou stárnoucí maminku, která je sice stále velmi aktivní, nicméně je jí jasné, že dříve či později bude potřebovat pomoc své dcery a nejbližší rodiny.

Malý dům je plně dostačující

Staří lidé jsou různí. Někteří jsou velmi konzervativní a neradi mění své léty prověřené postupy, jiní nemají problém prodat dům a koupit si místo toho malý obytný vůz, jak jsme na BydlímeÚtulně informovali. V případě Opal Reinbold (75), která od své dcery a vnoučat bydlela pouhých 15 minut jízdy, hrálo roli více faktorů. I tato relativně malá vzdálenost se její dceři Maggie zdála příliš velká, rozhodla se proto jednat.

Na svém pozemku nechala postavit dokonalou zmenšeninu velkého domu. Menší domek je plně vybaven a zcela dostačuje pro 1 osobu. Opal tak má k dispozici jednu ložnici a obývací pokoj s kuchyní. Samozřejmostí je také sociální vybavení a venkovní posezení. Celý dům má rozlohu 46 m², říká web Medium.

Mladý pár si i přes nedostatek financí zařídil pohodlné bydlení. Ve vybavené dodávce mají vše, co potřebují

Rodinné vazby nade vše

Ačkoli se čerstvá důchodkyně Opal nejprve obávala velké změny ve svém životě, nakonec musela dát dceři za pravdu, že tento způsob trávení stáří je dobrý pro ni, dceru i její vnoučata, která nyní může vídat, kdykoli se jí zamane. Mnoho lidí důchodového věku bydlení řeší. Do menšího šli například také Ken a Laurel, jak jsme na BydlímeÚtulně psali, a nelitují jediného dne.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]