Přihrádku na prášek u pračky používá každý. Proč je ale rozdělena na 3 části skoro nikdo neví

Fotografie: Depositphotos

Pračka patří mezi neodmyslitelné vybavení každé domácnosti. Chcete-li ji dobře poznat, nestačí pouze načíst manuál. Zjistěte, k čemu slouží jednotlivé části, a dobře se o ni starejte.

V dnešní době bylo díky inovacím k velké úlevě všech ruční praní nahrazeno praním v pračce, která se stala každodenní nezbytností. Tento domácí spotřebič je k dispozici v několika typech, aby vyhovoval potřebám a vkusu každého. Myslíte si ale, že o své pračce víte všechno? U většiny praček jsou v zásuvce na prací prostředky 3 přihrádky. Víte, k čemu slouží?

K čemu jsou 3 přihrádky v zásobníku pračky?

Většina zásobníků na prací prostředky se skládá ze 3 přihrádek. První přihrádka označená římskou číslicí „I“ se používá pro předpírku. Když je prádlo silně znečištěné, je důležité před samotným praním předpírat, aby se odstranily odolné skvrny. Druhý prostor, identifikovatelný římskou číslicí „II“, je určen pro prací prášek nebo gel.

Ať už se jedná o tekutý nebo práškový prací prostředek, musíte ho umístit do této přihrádky. Můžete se však také rozhodnout vložit kapsli obsahující tekutý prací prostředek přímo do bubnu pračky s prádlem. Třetí přihrádka se symbolem malé kytičky je určena k aplikaci aviváže. Někteří se rozhodnou pro klasickou aviváž z obchodu, jiní raději vsadí na přírodní aviváže, jako je bílý ocet.

Jak prodloužit životnost pračky?

Jako jeden z nejužitečnějších spotřebičů v domácnosti pračka umožňuje získání dokonale čistého prádla s minimální námahou. Kromě praní však nabízí i další možnosti, jako například odstřeďování, sušení prádla, předpírku, extra máchání, studené praní, odložený start nebo rychlý program. Výběr pračky by se tedy měl odvíjet od potřeb domácnosti a rozpočtu.

Fotografie: Pexels

To, že budete vědět, jak pračka funguje, k čemu slouží jednotlivé přihrádky a kde mačkat tlačítka pro dané programy, však nezaručí její dlouhou životnost. Nestačí svou pračku jen dobře znát, je také nezbytné o ni důkladně pečovat, aby vám sloužila co nejlépe, vracela dobře vyprané a neponičené prádlo a také vydržela co nejdéle. Pokud chcete prodloužit životnost vaší pračky, zde jsou některé tipy:

  • pravidelně čistěte zásobník na prací prostředky,
  • čistěte gumové těsnění,
  • odvápněte buben spotřebiče,
  • uvolněte vypouštěcí hadici ze stroje,
  • vyprázdněte a vyčistěte filtr.

Zdroj: InTheWash

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]