Zkušená hospodyňka radí, jak rychle a efektivně vyčistit i silně znečištěnou troubu

Ať jste při úklidu sebedůslednější, můžete se snažit, jak chcete, ale špína z trouby zkrátka nemizí. Čištění trouby se právem stalo noční můrou každého, kdo má na starosti úklid domácnosti. A přitom to jde tak jednoduše. Pokud jste se doteď s tímto procesem trápili, pak je dnešní článek přímo pro vás. Vyzkoušejte si následující metodu a uvidíte, že tuto nepříjemnou činnost během pár vteřin zvládnete jako nic.

Zbavte se rychle všech mastnot a připálenin

Po každém pečení najdeme troubu o trochu špinavější. A čím déle na ní mastnota a připáleniny zůstávají, tím náročnější je odstranit. V obchodě sice naleznete spoustu přípravků, které slibují zázraky. Pravdou ale je, že jsou velmi drahé a obsahují spoustu škodlivin a chemikálií, kterým je lepší se vyhnout. 

Chemikálie se dostávají na naši pokožku, ta je absorbuje a uloží v našem těle a kvůli tomu se u nás později rozvinou nepříjemné choroby. Vyzkoušejte tento efektivní čistič s přírodním složením. Garantujeme vám, že už jiný nikdy nepoužijete.

Co budete potřebovat

Připravte si alespoň půl litrovou nádobu, tři lžíce jedlé sody, půl lžičky přípravku na mytí nádobí, jednu lžíci silikonového lepila a jeden šálek horké vody. A příprava? To není nic těžkého. Nebojte se, nemusíte být chemik, abyste si zvládli tento čistící přípravek umíchat sami doma.

Fotografie: Pixabay

Jak vyrobit přípravek na čištění trouby

Postup je následující. Všechny ingredience nalejte do nádoby a řádně protřepejte. Doporučujeme vám použít plastovou krabičku, která se dá utěsnit tak, aby zní nevytékala žádná tekutina. Pokud ale zrovna nic takového nemáte po ruce, můžete klidně použít hrnec nebo velkou sklenici a vše promíchat lžičkou.

Nyní opatrně nalijte vzniklou směs na povrch trouby. Rozetřete po celé ploše a na všechna špinavá místa. Směs nechte na troubě zaschnout. Je lepší použít pouze tenkou vrstvu, aby dobře zasychala. Buďte trpěliví, může to chviličku trvat. Rozhodně směs v této chvíli nedrbejte ani nijak neumývejte. Jakmile směs na troubě zaschne, jednoduše ji setřete suchou houbičkou na nádobí.

 Tento přípravek můžete docela dobře použít i na dveře od trouby. Stačí vnitřní vrstvu dveří odšroubovat či odklopit a jednoduše směs nanést na vnějšek i vnitřek. Směs si bez problémů poradí i s tou nejodolnější špínou.

Je vhodná i na plynové sporáky. Pokud se bojíte toho, že by směs s lepidlem mohla zatéct za plynové hořáky, pak stačí, když budete jen trochu opatrní. Kápněte kousek vedle a opět jemně rozetřete směrem ke špinavým místům okolo hořáků. Tento postup je mnohem spolehlivější a rychlejší než klasické drbání a čištění za pomocí chemie. Navíc během toho ušpiníte spoustu houbiček a hadříků. Takto máte jenom jednu houbičku a nádobku, které můžete jednoduše umýt.

Úvodní Fotografie: Freepik