Zlikvidovat odolné skvrny již nebude problém. Vyrobte si levný domácí čistič, který překvapí svou účinností

Fotografie: Freepik

Odstraňovač skvrn je většinou složený z chemických látek, které naše zdraví přímo ničí. Mohou způsobovat podráždění dýchacích cest až vznik astma.

Zaschlé skvrny může být opravdu složité odstranit. Prostředky, které běžně dostanete v obchodech, nemusí být ani účinné, a vy tak vyhazujete peníze oknem. Místo chemických přípravků, které ničí vaše zdraví, použijte domácí čističe, které jsou ekologické a šetrné ke zdraví. Takové produkty mohou být účinnější než ty z obchodu a poradí si i se zaschlými skvrnami.

Fotografie: Freepik

Odstraňovač skvrn

Jedním z nejúčinnějších čističů, který funguje, je: 100 mililitrů mycího prostředku a 200 mililitrů peroxidu vodíku. Obojí smíchejte dohromady a nalijte směs na skvrnu například od kávy, červeného vína, rtěnky a jiných. Tento domácí čistič skvrn nebude účinný pouze na čerstvé skvrny, ale i na ty zaschlé. Mycí prostředek volte bez barviv.

Rádi bychom ještě upozornili na peroxid, který může tkaninu odbarvit. Proto byste měli nejdříve čistič vyzkoušet na kousíčku dané látky. Poté přípravek naneste na skvrnu, rozetřete jemně pomocí hadříku a nechte chvíli působit. Pokud skvrna nezmizí, přidejte do roztoku trochu jedlé sody.

Odstraňovač skvrn ze soli a citronu

Citronová šťáva je efektivní pro odstranění skvrn. Společně se solí bude jeho účinnost ještě více podpořena. Zřejmě budete překvapeni, ale tento domácí přípravek dokáže odstranit i skvrny od inkoustu, kávy či černého čaje. Připravte si ¼ šálku citronové šťávy a nasypte do ní několik lžiček soli. Smíchejte obě ingredience se šálkem vody. Čistič naneste na skvrnu a počkejte deset minut. Nakonec tkaninu opláchněte pod vlažnou vodou.

Fotografie: Freepik

Kukuřičná mouka a mastek

Odstraňovač skvrn, který si spolehlivě poradí i s inkoustem a jinými silnými skvrnami. Smíchejte kukuřičnou mouku a mastek ve stejném poměru. Přidejte trochu vody, aby vznikla pasta, která bude hustá. Tuto směs naneste na skvrnu a nechte až tři hodiny působit. Po uplynulé době stačí, když opláchnete oděv a dáte jej do pračky na běžný cyklus.

Zdroj: Goodhousekeeping

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]