Zní to šíleně, ale toaletní papír si v ledničce najde své místo. Zkušené hospodyně moc dobře vědí, proč to dělají

Fotografie: Depositphotos

Toaletní papír je nezbytnou součástí každé domácnosti. Jeho služby ovšem nemusíme využívat pouze na toaletě, ale i v kuchyni. Speciálně proti nepříjemnému zápachu v lednici.

Toaletní papír je v každé domácnosti nezbytným kouskem. Život bez něj si už ani nedokážeme představit. Používáme ho každý den. Způsob jeho použití je však různý. Možná vás překvapí, že je skvělým pomocníkem nejen na toaletě, ale také v kuchyni, zejména v lednici. Jakmile trik jednou vyzkoušíte, roli toaletního papíru už budete mít stabilně nejen na toaletě, ale i v chladničce.

Použití role toaletního papíru v kuchyni

Chcete-li využít všech výhod toaletního papíru, uložte ho do lednice. Za pár dní si všimnete prvních změn. Na zadní stěně zařízení už nebude žádná námraza ani kusy ledu. Stejně tak se v lednici už nebude vyskytovat žádný nepříjemný zápach ze směsi různých jídel. Toaletní papír můžete použít jako obal na páchnoucí potraviny, jako je například sýr nebo uzeniny.

Fotografie: Pexels

Je však nutné podoktnout, že v tomto případě je vhodný pouze a jedině neparfémovaný toaletní papír a také čistě bílý bez potisku či barevných vzorů. Absorpční vlastnosti recyklovatelného materiálu můžete využít k odstranění nadměrné vlhkosti z lednice. Umístit ho můžete jak do poliček dveří, tak i do zásuvky na ovoce a zeleninu. Díky tomu zajistíte potravinám delší čerstvost. Jakmile papír navlhne, vyměňte ho. Podívejte se na další triky, jak se zbavit zápachu z lednice.

Plátky citrónu v lednici

Pokud se chcete zbavit nepříjemného zápachu v lednici, je přírodní metoda obsahující citrón ideální. Nakrájejte 1 celý citrón na tenké plátky a rozložte je na menší talířek. Uložte ho do lednice, nejlépe na dno. Citrus je skvělým deodorantem s okamžitými účinky. Po otevření dvířek lednice by měla váš nos přepadnout příjemná citrusová vůně. Podobně funguje i kůra z pomeranče nebo mandarinky.

Jedlá soda pohlcuje pachy z lednice

Jedlá soda je stejně dobře účinná jako recyklovaná role toaletního papíru. Díky vynikajícím absorpčním schopnostem jedlé sody trvale odstraníte nepříjemný zápach z lednice. Abyste jejích výhod využili co nejlépe, nasypte 4 polévkové lžíce bílého prášku do malé misky a vložte ji do lednice. Jakmile ucítíte, že je vnitřek lednice vydezinfikován, misku vyjměte a sodu vyhoďte.

Fotografie: Freepik

Kombinace jedlé sody a mleté kávy

Mletá káva je také dobrým nástrojem k pohlcení zápachu z chladničky. V kombinaci s jedlou sodou je však ještě účinnější. Smíchejte polévkovou lžíci mleté kávy se 2 polévkovými lžícemi jedlé sody. Silná vůně mleté kávy rychle odstraní všechny nepříjemné pachy z vaší lednice. Jakmile budete mít pocit, že je všechen zápach pryč, misku se směsí můžete vyjmout.

Zdroj: Goodhoukeeping

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]