Toaletní papír naložený v octu: Nezbytný pomocník do domácnosti, bez kterého se člověk jen těžko obejde

Fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0, Dwight Burdette / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Ať už jde o nepříjemný zápach nebo o odstraňování zaschlých nečistot, skvělým řešením je namočení toaletního papíru do octa. Tato kombinace dokáže zázraky.

Úklid domu nebo bytu je často dost nepříjemnou činností. Obzvlášť, pokud se chystáte vyčistit špinavou a zapáchající toaletu nebo musíte z odpadu sprchy vytahat chuchvalce vlasů a špíny. Navíc tomu nepřidávají ani pachy chemických prostředků, které často příliš vábně nevoní. Existuje ale velmi účinný tip, jenž vám pomůže nahradit výrobky pro domácnost, které jsou plné škodlivých chemikálií a které škodí vašemu zdraví a životnímu prostředí. A účinky tohoto triku vás jistě překvapí.

Čistí a dezinfikuje různé povrchy

Mnoho lidí má tendenci se bezhlavě vrhnout na čisticí prostředky, aniž by přemýšleli o ekologických variantách, které jsou často mnohem účinnější a neškodí zdraví. Právě toaletní papír namočený v bílém octě je jednou z ideálních ekologických možností. Tuto kyselou tekutinu, jež může fungovat jako přírodní dezinfekční prostředek, bude potřeba přelít přes celou roli toaletního papíru, aby dobře fungovala. Chcete-li to provést, vložte ji do umyvadla a poté ji zalijte bílým octem. Odstraňte papírovou ruličku a samotný papír poslouží jako čisticí ubrousek, který odmastí a vydezinfikuje váš nábytek.

Bílý ocet dokáže odstranit skvrny a nečistoty nejen ze dřeva, ale může být také vynikajícím odstraňovačem skvrn u jiných povrchů. K tomu bude nutné ocet nalít do lahvičky, která je vybavená rozprašovačem. Nastříkejte ocet na toaletní papír, vyjměte ruličku a daný povrch vyčistěte. Tento kyselý roztok působí i jako ekologický odmašťovač, jenž vám ušetří finance za chemické nebo neúčinné prostředky a využijete ho nejen v kuchyni, ale i v jiných místnostech domu.

Pomůže s odstraněním odolných skvrn

Jak již bylo zmíněno, toaletní papír namočený v bílém octě je perfektní pro dezinfekci a odstranění povrchových skvrn. Toto ale nejsou jediné vlastnosti této kombinace, ​​protože je to také impozantní odstraňovač vodního kamene, který dokáže skvěle vyčistit toaletu. Pokud to chcete vyzkoušet, nejprve vyprázdněte toaletu od veškeré vody. Poté do ní vlijte ocet tak, aby se dostal až k usazeninám vodního kamene. Pak vezměte roli toaletního papíru a zarolujte ji podél okraje toalety tak, aby se přilepil k roztoku kyseliny. Nechte takto působit několik hodin, ideálně přes noc, a ráno odstraňte toaletní papír a toaletu spláchněte.

Fotografie: Depositphotos

Účinky toaletního papíru a octa vás ale jistě nepřestanou udivovat, protože kombinace dokáže odstranit i odolné skvrny z vašich bot a vyleštit je tak, že budou vypadat jako nové. Chcete-li rozpustit nečistoty a skvrny, začněte tím, že naplníte lahvičku s rozprašovačem 4 lžícemi octa a vody a pořádně lahvičku protřepete. Nastříkejte tekutinu na toaletní papír a otřete tím nečistoty na botách. Skvrny se díky tekutině odstraní jedním setřením a boty budou krásně čisté.

Zdroj: Recettesplat

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]