Způsoby, jak z domácnosti odstranit negativní energii a nahradit ji tou pozitivní

Fotografie: Freepik

Už vám někdo řekl, že se u vás doma cítí nějak divně? A vy sami, když přijdete domů, najednou jakoby na vás padla deka. Jste malomyslní, unavení, ospalí. Ano, toto mohou být příznaky toho, že vám v domě proudí negativní energie. Zda je to doopravdy tak, můžete zkusit zjistit pomocí kuchyňské soli, octa a vody.

Pozitivní, neutrální, nebo negativní

Je to celkem jednoduché. Vezměte 2 lžíce soli dejte je do skleněné nádoby, nakapejte do soli pár kapek octa, ale tak, aby stékali po skle a zalijte vodou. Nechte stát alespoň 24 hodin v místnosti. Druhý den prohlédněte sklenici. Když jsou na povrchu bublinky, nebo se začne tvořit plíseň, je v domě negativní energie.

Další možností jsou karafiáty. Kupte si 10 květů karafiátů. 5 bílých a 5 červených. Pokud jako první zvadnou bílé, máte v domě pozitivní energii. Pokud červené, tak negativní. Když zvadnou všechny najednou, je energie ve vašem domě neutrální. Karafiáty nám mohou pomohou v domě vyčistit auru. Ponechte pouze bílé květy, do vázy nalijte novou vodu a dejte je zpět.

Dobrým pomocníkem je také oheň. Stačí, když zapálíte svíčku. Pokud plamen svíčky hoří rovně nahoru, a svíčka ubývá všude stejně, je dům plný smutku, zármutku, a dalších negativních emocí. Když však plamen mění směr, svíčka rychle vyhoří, je to známka dobré aury.

Jak zbavit dům negativní energie

Zbavte se špíny a prachu. Když dům důkladně uklidíte, můžete pozorovat změnu. Setření prachu vodou, podlahy vodou s přídavkem soli, je začátek. Dále se zbavte všech věcí, které v domě skladujete bez užitku. Ať už jsou to doplňky, na které se roky práší, nebo poškozené věci. Např. prasklé nádobí. A oblečení.

Nepoužívané oblečení v sobě zadržuje energii, a tak pak v domě chybí. Nelitujte udělat v domě pořádek, a nejlépe na jaře, když začíná v přírodě proudit nová energie. Můžete do misek nasypat mořskou sůl a misky rozmístit po domě – v ložnici, kuchyni, pokoji. Dejte je na police, na parapet, nikdy však do zásuvek, nebo dovnitř do skříní.

Můžete také posypat koberec solí, nechat hodinu působit a pak vyluxovat. To vše pomůže odstranit negativní energii z domu. Nakonec i vy můžete posílit svoji vlastní energii. Vykoupejte se ve vodě s přídavkem pár lžic soli.

Pokud se neradi koupete, použijte k umytí slané mýdlo, a pak se osprchujte. I to vám pomůže odplavit vše negativní, co jste na sebe v průběhu dne nachytali.

Co dalšího nám pomáhá

Je to zvuk. Určitě jste viděli, jak různé kultury při provádění rituálů tleskají, nebo hrají na různé hudební nástroje – zvonky, bubny, rolničky. Zvuk je vlastně vibrace, a ta dokáže přeměnit energii. Proč se staví kostely, kde je výborná akustika? Kvůli přenosu energie.

Když promluvíte ve velké hale, slyšíte ozvěnu. A to je pozitivní energie. Doma stačí projít dům, a v místech, jako jsou temné kouty a rohy tleskat. Odshora dolů. Když se zvuk vyjasní a zesílí, proudí v místě pozitivní energie.

Nakonec je důležité si umýt ruce vodou. Stejně se nechá použít zvonek. Zvoňte co nejblíže stěn. Změnu síly a tónu poznáte. Nebo si domů pořiďte zvonkohru. Nemusí být pouze u vchodu, můžete ji mít i v domě. Její tóny dokáží posilovat pozitivní energii. Jen by měla být příjemná pro vaše uši.

Pomoci mohou i éterické oleje

Na výběr máme z několik druhů. Můžete si domy zapálit aroma lampu, vonné tyčinky, nebo svíčku. Vhodné jsou tyto oleje.

  • Pomerančový olej – používá se při nedostatku energie, je to antidepresivum. Dále pomáhá do domu přilákat hmotné bohatství, a učinit člověka úspěšnějším.
  • Bazalka – zmírňuje komplexy, zvyšuje sebeúctu, pomáhá ochránit před vlivy jiných lidí, předmětů, eliminuje úzkosti, psychózy, pomáhá zmírnit únavu.
  • Levandule – olej z ní pomáhá relaxovat, posiluje osobnost člověka, chrání před temnými entitami, a silami. Snižuje agresi a závist.
  • Meduňka – pokud ji nakapete na práh domu, chrání před nepřáteli, a před vším zlem. Pomáhá lidi vytáhnout z dluhové pasti a znovu do ní nespadnout.

Dále můžete využít olej z jalovce, tymiánu, rozmarýnu, citronu, čajovníku, protože každý pomáhá s posílením pozitivní energie, třeba tím, že snižuje potenciál té negativní.

Pokojové květiny jsou také vhodné

Už jen proto, že produkují kyslík, a pohlcují oxid uhličitý. Zachycují prach, a jejich vůně posiluje naše smysly a dodávají nám energii. Ne všechny mají dobrý vliv. Jsou i takové, kterým je lepší se vyhnout.

Kapradiny, růže, jsou lepší pro pěstování venku. Ne v domě. To snadno poznáte. S těmi vhodnými cítíte jakousi symbiózu. Pečujete o ně, a jako byste byli naladěni na stejnou vlnu. Říká se, že i rostliny mají paměť.

Pokud se k nim chováte hezky, zaléváte je, dopřáváte jim pravidelnou péči, dostatek živin, světla, odmění se vám. Ty, které kvetou, tak krásnými květy, ty co ne, tak tím, že se jim u vás dobře daří, jsou vitální, a zkrátka vašemu domu přinášejí radost a pohodu.