Bílá barva do současné moderní koupelny rozhodně patří

Pokud si nejste příliš jistí, co se kombinování barev týče anebo nepodléháte barevným trendům a chystáte se zrovna renovovat koupelnu, bílou rozhodně nic nepokazíte. A že je taková koupelna nudná není vůbec pravda. Bílé koupelny jsou úžasné, přesvědčte se sami.

U bílé koupelny je výtečné, že nezáleží na tom, jak je velká. Hodí se do větších koupelen s nedostatkem denního světla i do malých koupelen. Pokud by se vám přeci jen zdála taková koupelna příliš fádní, lze ji snadno oživit přidáním pokojových rostlin, jutového koberce, barevných ručníků či držáků kartáčků na zuby.

Bílá koupelna se vzorem na podlaze

Podlaha může být i dřevěná, což je naprosto skvělá kombinace, kdy může dřevo vyniknout v plné kráse. Dáte-li však přednost ozdobné dlažbě, koupelna získá naprosto jiné rozměry. Použít lze samozřejmě mimo dlažby i vinyl, který je oblíbený a nabídka vzorů pestrá. Další možností je použít vzorovaný běhoun. Trend koberců v koupelně se opět vrací.

Mramor v koupelně

Pokud nemáte omezený rozpočet na zařízení koupelny, pak investujte do mramoru. Získáte tak nadčasovou a perfektní koupelnu, která bude vypadat větší a nebude čistě bílá, drobné žilkování vypadá jemně a přitom koupelna nepůsobí jednolitě. Hřejivý dotek lze přidat pomocí přírodních materiálů: ratanový, bambusový či jutový koš na prádlo, lustr, košíky na kosmetiku apod.

Zajímavé dlaždice

Ačkoliv použijete obklady i dlaždice v bílé barvě, díky rozdílným tvarům/vzorům lze zamezit nudnému vzhledu. Nebojte se využít rozdílnosti a využijte toho. Svěžest a jiskru dodají koupelně také rostliny.

Černé akcenty

A špatně vůbec nevypadají černé akcenty, právě naopak. Pokud se čistě bílé obáváte, přidejte černé doplňky. Černá a bílá tvoří nesmrtelnou kombinaci, která bude vždy v módě. Mohou to být rámy, vodovodní baterie, úchytky nebo jen dekorace.

Fotografie: Thespruce, Amazinginteriordesign