Zvažujete koupi kožené sedací soupravy? Zjistěte, jak se o královnu interiéru postarat

Kožená sedací souprava nevyjde nikdy z módy a hodí se do jakkoliv zařízeného obýváku. Doplní jakýkoliv styl a čím jsou starší, tím jsou pěknější. Samozřejmě za předpokladu, že jde o kvalitní kus nábytku a opravdovou kůži, nikoliv napodobeninu. Koženou sedací soupravu uvítá každý, kdo dává přednost kvalitě. Mimo jiné je vhodná do domácnosti, kde žijí alergici. Oproti látkovým sedacím soupravám se v ní nezadržuje prach ani pot. Roztoči tak mají smůlu.

Nevýhodou je zde pouze vysoká pořizovací cena, ale na druhou stranu taková sedačka hodně vydrží a přežije i dvě až tři běžné sedací soupravy. Tudíž ve finále neutratíte o mnoho víc. Jako přírodní materiál evokuje kvalitu, stabilitu, luxus a vkus majitele. Je reprezentativní, noblesní a hodí se do do bytu i do kanceláře. Nicméně vyžaduje prostor. V malém prostoru tak nevynikne.

Jde-li o skutečně kvalitní kůži, nemusíte se bát ani toho, že by studila. Kvalitní kůže vás studit nebude. Pro spaní to však příliš pohodlné nebude a během léta je vhodné opatřit si látkový přehoz pod zadek. Ochrání vás i sedačku, které agresivní pot škodí. O koženou sedačku se budete muset starat, ale tak náročné to zase není.

Čištění

Kožená sedačka není náchylná na ušpinění tak, jako látková. Když vám něco ukápne, jednoduše setřete povrch sedačky vlhkým hadříkem. U látkové sedačky se tekutina ihned vpije do textilu, zde to nehrozí.

Impregnace

Máte-li nový kus, ošetřete sedačku ze startu impregnací, stejně se to dělá i s obuví. Díky tomu bude kůže vypadat dlouho jako nová. Mimo impregnace vaší novou sedačku rozmazlujte pomocí ochranných přípravků. Speciální péče kůži změkčí a hydratuje. Přípravky k ošetřování kožené sedací soupravy jsou běžně k dostání, ptejte se však přímo výrobce, dle typu kůže.

Na co si dát pozor

Nikdy nedrhněte silou povrch sedačky, můžete ji poškodit. Nepoužívejte ani běžné čisticí prostředky, pouze k tomuto účelu určené. Nekupujte sedací soupravu od výrobce, který nemá vlastní přípravky k ošetřování dané sedačky. Neumísťujte sedačku v blízkosti radiátoru či krbu. Sucho a horko může způsobit popraskání kůže. Pozor také dávejte na ostré předměty – zipy na kalhotách, ostré nýtky apod.

Obrázky: thomaslloyd