Zvyky japonských hospodyněk, které se na první pohled zdají divné, ale ve skutečnosti jsou k nezaplacení

Fotografie: Depositphotos

Po světě existuje mnoho zvyků, které pomáhají v domácnosti. Japonské zvyky se však v mnoha ohledech osvědčily i u nás. Vyzkoušejte je také.

Je velice zajímavé, jak hospodyňky vedou svůj domácí život v různých zemích odlišně. Některé věci se nám přitom zdají divné a ne vždy správné, avšak to může být opak. Stále však existují triky, které má smysl osvojit si. Nejen, že takové triky šetří čas, ale jsou také účinné a velice šikovné. Mnoho zemí má své osvědčené triky, avšak je známo, že Japonsko samotné je dost vyspělá země. Asi proto se jejich domácí triky tak hojně využívají po celém světě.

Minimum věcí

Spousta z nás má doma jistě hodně věcí, a je zkrátka fakt, že když přijdete na návštěvu, na poličkách vidíte různé dekorace, občas až kýčovité a přehnané. V malých bytech je zase problém uskladnit příliš mnoho věcí, a tak to lidé nechají tam, kde se jim to hodí. A také samozřejmě existuje typ lidí, který věcí zkrátka shromažďuje a říká, že „se to někdy bude hodit“ a „budou to potřebovat“. Ačkoliv jsou to věci, které tam jen většinu času leží a práší se na ně.

V asijských zemích toto ale funguje naprosto odlišně. Lidé tam skladují pouze věci, které k životu opravdu potřebují. Všechno, co se zničí nebo ztratí velikost, prostě vyhodí nebo darují. Jejich skladovací prostory jsou proto minimální, a občas žádné. Nemají ve zvyku ani skladovat příliš mnoho potravin, takže tak zbytečně neplýtvají.

Řazení položek do určitých kategorií

Snad každý má takový ten speciální šuplík, do kterého dává různé drobnosti, které momentálně nemáte čas ani nechuť někam roztříďovat. Dostávají se tam šeky, bankovky, utrhnuté knoflíky, sponky do vlasů, různé nýty, bonusové karty a další různé věci. Tuto zásuvku nikdo moc neprobírá a když ano, je to opravdu výjimečně. Něco se vyhodí jako nepotřebné, a něco se dá na své právoplatné místo. Možná by však bylo jednodušší to roztřídit rovnou.

Fotografie: Pixabay

V Japonsku tato technika není moc vítána. Asiaté dávají přednost okamžitému třídění všech věcí na svá místa, a nehromadí je na jednom místě až do chvíle, kdy se rozhodnou je třídit. To platí i pro oblečení a další různé věci. To má přirozeně svůj dobrý a chytrý význam. Ve chvíli, kdy danou věc nutně potřebujete, nemusíte běhat po domě a hledat ji všude možně. Budete tak mít jistotu, že je vše na svém místě a budete o tom vědět.

Zdroj: Xitrosti

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]