Efektivní čištění trouby bez chemických přípravků a pracného drhnutí

Fotografie: Freepik

Vlivem pravidelného používání se v každé troubě hromadí špína a prach a vaše pokrmy mohou být vystaveny riziku kontaminace. Aby bylo možné snadno a rychle vyčistit troubu, je dobré řídit se těmito radami, které jsou léty osvědčené a spolehlivé. Zapomeňte na chemické a agresivní prostředky, které mohou být nebezpečné pro vaše zdraví.

Proč k čištění trouby používat přírodní produkty

  • Omezíte používání chemikálií. Proč používat chemikálie, když máte možnost využívat 100% přírodní a stejně účinné řešení? S tímto trikem můžete omezit používání chemikálií a bezpečně vyčistit nejen vaši troubu.
  • Ušetříte peníze. Už nebudete muset utrácet astronomické částky za drahé čisticí prostředky. Recept, který vám nabízíme, vyžaduje jen zcela základní a levné přísady, které již určitě najdete ve své domácnosti.
  • Ochrana planety. Omezením používání chemikálií a prospějete nejen své peněžence, ale radost uděláte i naší planetě. Už i jen samotné plastové lahve, ve kterých se čisticí prostředky prodávají, jsou velmi velkým nebezpečím pro životní prostředí, a to ani nemluvíme i chemikáliích, které se skrývají uvnitř.

Chytrý recept na čištění trouby

Abyste mohli troubu čistit bezpečným a přirozeným způsobem, budete potřebovat následující ingredience:

  • Prázdnou láhev s rozprašovačem, nejlépe skleněnou
  • 2 hadry
  • Malou mísu nebo nádobu podle vašeho výběru
  • Trochu vody
  • 2 lžíce jedlé sody
  • 2 lžíce bílého octa

Postupujte podle tohoto návodu

Začněte tak, že nejprve vyjmete rošty z trouby. Pak smíchejte 2 lžíce jedlé sody s trochou vody v misce nebo nádobě, dokud nevytvoříte pastu, která se snadno roztírá na povrchy, které chcete vyčistit.

Fotografie: Pixabay

Pastu rozetřete na celý vnitřní povrch trouby a nechte ji působit ideálně přes celou noc. Soda totiž potřebuje ke správnému čištění ideálně 12 hodin.

Poté vezměte hadr a vrstvu pasty začněte stírat. Uvidíte, že většina špíny zůstane v pastě a povrch bude krásně čistý. Poté naplňte stříkací láhev bílým octem a nastříkejte ji na vnitřní povrchy trouby. Jemně navlhčete druhý hadr a povrch vyleštěte do čista. Umístěte rošty zpět na své místo a zapněte troubu na nízkou teplotu. Nechte ji 15 až 20 minut zapnutou, aby se dokonale vysušila.