30 let starý a opuštěný dům, který zdědila pravnučka. Nebrala ho za přítěž a proměnila ho v úžasné bydlení

Zdědit dům po prababičce může znít jako výhra. Ale ne vždy tomu tak je. Navíc v případě, že jde o dům, který je hodně starý, polorozpadlý a 30 let v něm nikdo nebyl a nežil. Většina lidí by nejspíš dům zbourala a nechala postavit nový, ale když na nový dům nejsou finanční prostředky, musí se to jinak.

Renovace na vlastní pěst je výzva pro opravdové tvrďáky, zvlášť, když jste žena bez stavebních zkušeností. Přesto se mladá žena jménem Heidi rozhodla, že z rozpadajícího domu udělá nový domov.

Když Heidi dům přebírala, byl neobyvatelný a v katastrofálním stavu. Nicméně vzpomínky na dětství vzaly za své a ona se rozhodla dům neprodávat, ale opravit. Nejdříve bylo potřeba projít celý dům kousek po kousíčku a sepsat, co vše bude potřeba udělat. Ačkoliv byl dům v hrozném stavu, bylo štěstí, že nedošlo k žádným závažným stavebním poškozením.

Když člověk vezme v úvahu, že dům 30 let nikdo neobýval a nestaral se o něj, byl ještě v poměrně dobré kondici. Po důkladné prohlídce Heidi zjistila, že většina prací se bude týkat úklidu, drobných oprav, modernizace. Podlahy se rozpadaly, bylo potřeba vyklidit ztrouchnivělé desky a vše, co se rozpadalo. Také léty usazený prach, pavučiny, staré harampádí.

Bylo potřeba strhat staré tapety, ošetřit zdi, stropy. Největší transformací prošla bezpochyby kuchyně. Pokud něco stálo za opravu a nebylo nutné to vyhazovat, pak to zůstalo zachováno. Jen opraveno, očištěno a natřeno. V domě nebyl ani septik a veškerá odpadní voda byla odváděná do pole. Samozřejmě, že na některé práce si musela Heidi pozvat odborníky. Co však šlo, opravovala sama.

Pohled do interiéru

Interiér je prostorný, vzdušný a členěný. Kuchyně zůstala v místech té původní, jen prošla modernizací. Heidi odvedla úžasnou práci a dům opět žije.

Kuchyně

Její odhodlání a tvrdá práce se rozhodně vyplatili. Následovala projekt, který by mnoho lidí zavrhlo. Většina lidí vám řekne, že lépe je starý dům zbořit a postavit nový. Jenže, co když na ten nový není?

Obývací část

Do obýváku si Heidi pořídila velkou sedací soupravu, která je rozkládací. Pro případ, že by přátelé nebo někdo z rodiny chtěli u ní přespat.

Ložnice

Ložnici zařídila tak, aby měla dostatek místa pro veškeré oblečení a pořídila si novou postel. Jakmile dokončila ložnici, mohla s úlevou vykřiknout – domov. Svůj domov zde našel i kocour, který se toulal kolem domu a Heidi se ho ujala.

Výhled z domu

Nemovitost po rekonstrukci zvenčí 

Obrázky: boredomtherapy