30 pytlů odpadu za 30 dní: Naskytla se jedinečná příležitost uvolnit prostory v domácnosti díky měsíční výzvě

Fotografie: Depositphotos

Pořádný úklid domácnosti může být pro někoho skvělým relaxem, pro někoho noční můrou. Díky 30denní výzvě bude váš domov mnohem čistší a minimalističtější.

Čím větší úklid je potřeba, tím demotivující to může být. Nejenže takový úklid zabere spoustu času, ale stojí vás to hodně energie a často to za jeden den nestihnete. Počáteční nadšení brzy vyprchá a někdy se stane, že je výsledkem ještě větší nepořádek a chaos. Pomoci vám naštěstí může tento 30denní program. S tímto návodem dokážete lépe zorganizovat a uklidit celou domácnost. Přestaňte prokrastinovat a s chutí do toho.

Proč je úklid takovým strašákem

Říká se, že uklizený domov je šťastný domov, přesto úklid nepatří mezi nejoblíbenější aktivity. Každodenní úklid je naučenou rutinou, kterou každý co nejrychleji odbyde, ale důkladný úklid starých věcí se často zvrhne v nostalgickou chvilku, již strávíte prohlížením starých sešitů, deníků, fotografií nebo předmětů. Aby vám počáteční zápal do úklidu vydržel co nejdéle, vyzkoušejte tento jednoduchý návod. S jeho pomocí dokážete dát celou domácnost do pořádku.

Měsíční výzva 30 pytlů za 30 dnů

Jak napovídá samotný název, pomocí této metody vyhodíte jeden pytel na odpadky denně po dobu 30 dnů. Když si představíte 30 pytlů, zjistíte, že je to obrovské množství věcí, kterých se můžete účinně zbavit – a nezabere vám to více než 30 minut denně. Můžete si zvolit i menší cíl a naplnit za měsíc 30 sáčků. Nebo naopak zvolit pytle větší. Úklid si můžete naplánovat tak, aby vám nenarušoval program, a malými krůčky postupovat k dokonale uklizené domácnosti.

Pro koho je tato metoda nejvhodnější

Než začnete s jakýmkoliv úklidem, měli byste se zamyslet, čeho vlastně chcete dosáhnout. Můžete si napsat nebo nakreslit konečnou podobu, abyste věděli, kde je váš cíl. Vyhodit pytel plný předmětů za den by vám v žádném případě nemělo způsobovat lítost ani úzkost. Pytle nemusí být plné drahocenných věcí. Naopak vám má tato metoda ukázat, jak si úklid rozdělit do jednotlivých bloků a postupovat pomalu.

plné pytle na odpadky
Fotografie: Freepik

Tato metoda se vyplatí pro každého, komu se doma hromadí příliš mnoho věcí, které nemá kam uložit. Zvolte si tempo, jež vám bude vyhovovat. Můžete úklidu vyhradit 15 minut ráno a 15 večer a během toho přemýšlet, které věci do pytle hodíte a které si necháte. Po úklidu byste se měli cítit lehce a dobře. V žádném případě by vám takový úklid neměl způsobovat úzkost ani lítost nad ztracenými věcmi.

Jak s pytli nepořádku naložit

Pokud pytle s vyřazenými věcmi rovnou nějak nezlikvidujete, vystavujete se velkému riziku, že se nepořádek z nich postupně přesune zpět do vašeho domova. Abyste se tomuto riziku vyhnuli, je potřeba pytle co nejdříve vyhodit nebo jinak zlikvidovat. V žádném případě je nenechávejte pohozené v domě nebo ve sklepě. Obsah pytle můžete roztřídit do jednotlivých popelnic nebo jejich obsah darovat, pokud se jedná o oblečení, knížky nebo jiné cenné předměty.

Zdroj: Livingetc

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]