4 kuchyňské doplňky, jež promění vaší kuchyň v útulnou oázu

Kuchyňské doplňky, které mohou být čistě dekorativního rázu, ale i praktičtí pomocníci vdechnou vaší kuchyni na originalitě. Jsou v podstatě něco jako šperky, bez kterých se žádná žena neobejde.

Ať už se jedná o dózy na potraviny, stojan na cukroví či koláčky, ozdobné krájecí prkénko, držák na ubrousky, kořenky či praktické i slušivé stojany na nože a další pomůcky. V dnešním článku vám přinášíme 4 kuchyňské doplňky, které oceníte nejen při práci v kuchyni, ale i jako velmi slušivou ozdobu.

Dřevěný podnos na nožičkách

Umožňuje pohodlné servírování polední kávy nebo čaje. Je vhodným pomocníkem do menších domácností, ale i pro siestu na balkóně. Díky nastavitelným nožičkám jej lze postavit na stůl a získat tak další místo. Tácek se zamilují všichni milovníci stylu provence. Rozhodně jej nemusíte používat pouze při servírování. Výtečně vypadá i na polici či špižírně, kde na něj můžete přehledně vyskládat kořenky.

podnos na nožičkách

Keramická konvička na čaj

Ještě chvíli zůstaneme u polední čajové siesty. Velmi hezká keramická konvička s pokličkou se hodí pro každodenní stolování a bude chloubou každého jídelního stolu. Konvička mimo jiné obsahuje drátěné sítko, pro snadnější přípravu sypaného čaje, který má mnohem lepší chuť i aroma než čaje s pytlíku.

konvička

Dřevěná tabule na křídu

Osobně ji mám doma a nejenže vyplní prázdné místo na stěně a vytvoří útulný dojem, ještě svědomitě plní svou funkci. Pokaždé, když mi dojdou v kuchyni nějaké potraviny, ihned zapíši, stejně tak důležité úkoly a mám je vždy na očích. Je to praktický pomocník a navíc i skvělá ozdoba v rustikálním stylu.

tabule na křídu

Karafa v proutěném košíku

Karafu nemusíte využívat pouze na víno, hodí se i k servírování vody s citronem a salátovou okurkou. Jedná se o vkusný doplněk pro vaše stolování. Mnohdy není zapotřebí měnit hned všechen nábytek, stačí stávající kuchyň ozdobit o rustikální či provence prvky a kuchyň se promění jako mávnutím kouzelného proutku. Zkuste a uvidíte. Málo mnohdy znamená více.

karafa

Obrázky se svolením: laalmara