4 nejzajímavější trendy v bydlení: Living with Art, Modern Elegance, Sunny Place, Planet Home

Ať už si člověk vybere jakýkoliv trend pro své bydlení, mělo by být pravidlem, že se bude doma cítit skvěle. Moderní interiér by měl být praktický, stylový a pohodlný.

K momentálním největším hitům patří trendy Living with Art, Sunny Place, Modern Elegance a Planet Home. Každý styl je něčím výjimečný – mají rozdílné doplňky, barvy i matriály. Všechny však spojuje jedno – jde o moderní styl bydlení.

Living with Art

Tento styl bydlení si vybírají především lidé zajímající se o umění. Obrazy, dekorační prvky v podobě extravagantních tapet, vše pestrobarevné. Nejvíce používanými barvami jsou modrá, zelená a červená. Interiéru dominují světlé podlahové krytiny a bílé či šedé stropy, které kontrastují s tmavými stěnami. Styl kombinuje moderní prostředí a starobylé umění anebo umění moderní. To už je otázka vkusu a záliby. Nicméně takový interiér připomíná galerii.

Obrázek: artslant.com

Modern Elegance

Patří ke stylům hřejivým, elegantním (jak sám název prozrazuje), měkkým a vyzývavým. V takovém interiéru nechybí obkladové kameny, dřevo a klidně i v podobě tapet. Nemusí jít čistě o kámen a dřevo – stačí imitace. Prostředí je světlé, elegantní a z barev převažují bílá, šedá, krémová, béžová. Světlé a jemné barvy působí lehce, ničím neobtěžují a neruší.

Obrázek: ofirsrl.com

Sunny Place

Tento styl si zamilují lidé milující léto, slunce a prozářený interiér. Bydlení ve stylu Sunny Place obsahuje květinové vzory, ale nechybí ani přírodní prvky, jako je dřevo, kožešiny, kůže. Oblíbený je i satén a samet. K oblíbeným doplňkům a dekoracím patří svíčky. Z barev zde patří zlatá, šedá, okrová, třpytivé odstíny, které odrážejí sluneční světlo a díky tomu se rozzáří celý interiér.

Obrázek: deringhall.com

Planet Home

Interiér v tomto stylu snoubí různé materiály: kůže, kožešiny, len, korek, sisalové vlákno, dřevo. Co nesmí chybět – jsou zelené velké listy, příroda, dekorace z cest a třeba i tapeta se vzorem mapy či vesmíru. Mezi doplňky se řadí globusy a vše, co připomíná cestování. Barvy převládají šedivé, zelené, vodové, olivové. Ze vzorů jsou naprostou jedničkou květinové a zvířecí prvky, které dodají ten správný šmrnc.

Obrázek: planethomeliving