5 snadných způsobů, jak pomocí barev oživit vaši kuchyni

I když je vaše kuchyně plně funkční, moderní, může se časem stát nudnou. Dodejte vaší kuchyni více svěžesti, pomocí barev. Nemusíte se rozhodně ihned chopit malířské štětky a kbelíku s barvou. Kuchyni můžete pomocí barev osvěžit i mnohem prostším způsobem. Přinášíme vám hned pět tipů, jak toho docílit.

Barevný lustr

Barevné nemusí být jen stěny nebo kuchyňský nábytek. Pokud máte kuchyni například v černé a bílé nebo bílé a šedé, můžete svěžest a barevnost vnést pomocí doplňků, kde patří i kuchyňský lustr. Mnohdy není ani potřeba běžet do obchodu kupovat nový. Použít se dá i starší lustr, který pouze přestříkáte vybranou barvou.

Zdroj:randwd

Závěsy a rolety

Barevné mohou být i závěsy či látkové roletky. Barva, kterou jste vybrali pro váš lustr se může objevit i na závěsech, ubrusu, prostírání, polštářích na židlích apod. Není-li vám šití cizí, můžete si ušít barevný kuchyňský set.

Zdroj: blog.web-blinds

Barevné nádobí

Jestliže máte místo horních skřínek poličky nebo otevřený skřínkový prostor, můžete hravosti a veselosti docílit i pomocí barevného nádobí. Buď můžete pořídit zelenou, modrou, červenou jídelní sadu nebo každý talířek a hrníček v jiné barvě. Mimo nádobí můžete třeba ke žlutému lustru pořídit žlutou varnou konvici. Někdy stačí pouze pár doplňků a kuchyně rázem ožije.

Zdroj: pinterest.com

Barevné pozadí za linkou

Barevné může být i pozadí za kuchyňskou linkou. Koupit můžete hotový panel nebo experimentovat s barvami či odnímatelnou tapetou. Opět vyberte barvu, která se v kuchyni objeví ještě i na jiných doplňcích.

Zdroj: freshome

Veselé květináče

Co by to bylo za kuchyni, kde by chyběly pokojové rostliny a bylinky. Rostliny jsou tou nejlepší přírodní dekorací samo o sobě. Svěžest ještě více umocníte použitím barevných květináčů. Buď opatřete květináčům barevné látkové potahy nebo je zkuste nějaký DIY projekt.

Zdroj: decoist