6 důvodů, proč si zamilovat zdobení svého domova na Vánoce

Vánoce za dveřmi a vy stále nemáte nazdobeno a čekáte do poslední chvíle, protože se vám ani do zdobení příliš nechce? Udělejte si ze zdobení interiéru zábavu a zkuste se na to podívat i z druhé stránky a najít v tom pozitiva.

Pravdou je, že zdobení může být otravné, pokud to budete brát tak, že vás to okrádá o čas, že je to zbytečná práce, protože to za měsíc zase budete schovávat. Budete -li hledat důvody, proč je zdobení nepříjemné, odrazí se to na celkové výzdobě i atmosféře. Uvolněte se a učiňte si z toho zábavu. Přinášíme vám 6 důvodů, proč si zdobení interiéru zamilovat.

Lesk a třpytky

Třpytky jsou slavnostní, elegantní, okouzlující. Třpytky se vždy váží k něčemu hodně slavnostnímu. Ať už jde o narozeninovou party, ples, divadlo. No a teď si můžete tuto atmosféru přinést rovnou do svého obýváku. Během roku bývá interiér všední a někdy se může zdát až fádní. Prostě si tuto možnost užijte a vychutnejte.

Nové barvy

Nabízí se možnost vyzkoušet nová barevná schémata. Máte-li nějakou hodně oblíbenou barvu, kterou v interiéru normálně nemáte, šup sem s ní. Můžete si aspoň na chvíli užít její přítomnost. Navíc je to skvělý způsob, jak můžete testovat barevné kombinace. Vzhledem k tomu, že jsou dekorace pouze dočasné, není se čeho obávat.

Nové uspořádání nábytku

Během Vánoc se nezřídka přesunuje i nábytek. Aby se vešel velký jídelní stůl, kde může sedět celá rodina pohromadě, aby se vešel vánoční strom anebo pro vytvoření místa na psaní, pro návštěvu. Díky tomu si můžete vyzkoušet nové uspořádání nábytku. Drobné změny jsou vždy vítané, protože změní zaběhnutou rutinu.

Změna prospívá

Změna vždy prospěje. Mnohdy nám po určité době interiér natolik zevšední, že zatoužíme změnit barvy stěn, rozmístění nábytku, koupit nové přehozy na sedací soupravy apod. Nyní přichází možnost změnit na jeden měsíc i déle svou domácnost. Na pohovce mohou být polštářky se zimním motivem, závěsy mohou zdobit červené mašle, kolem dveří se může vinout vánoční řetěz apod. Interiér tak získá jiný vzhled i atmosféru.

Přírodní dekorace

Dáte-li přednost přírodním dekoracím, bude vaše domácnost nanejvýš útulná. Přineste si zvenku větvičky, šišky, bobule a ozdobte okna, stůl, dveře. Přírodní dekorace mají nezaměnitelné kouzlo i vůni. Pokud se vám do dekorování do teď nechtělo, budete se těšit, až si sednete s hrníčkem dobré kávy a užívat si pohodou atmosféru, která díky vaši tvořivosti v domě zavládne.

Romantika

Ženy milují romantiku. Kdy jindy si ji vychutnat, než právě nyní. Všechna ta světýlka, svíčky, svícny, andílci, ozdoby. Večery při skleničce dobrého vína jen tak nezapomenete. Vánoce mají zkrátka své kouzlo a všechny ty ozdoby, třpytky, lesk, barvy k tomu patří.

Obrázek: pixabay