7 věcí, které zásadně nepatří do koupelny a měli byste je přemístit

Hřeben, žiletku a kartáček na zuby má v koupelně asi každý. Nicméně ukázalo se, že vlhkost a teplo v koupelně je ideální prostředí pro množení bakterií, což vystavuje riziku i některé kosmetické propriety.  To určitě neznamená, že by si člověk měl kelímek s kartáčkem na zuby umístit v ložnici na noční stolek. Ale dnešní seznam věcí určitě stojí za zvážení, zda některé skutečně nepřemístit.

Make-up včetně štětců

Vlhkost, teplota horká pára mohou tyto výrobky poškodit a značně snížit jejich životnost. Štětce a houbičky na make-up jsou jako stvořené, pro množení bakterií. Pravidelně je umývejte a uchovávejte mimo koupelnu. Může to být toaletní stolek v koupelně ale i jiná možnost.

Krémy na opalování

Tak jako make-upu nesvědčí teplo a vlhko, ani krémy na opalování nejsou proti tomu imunní a mohou ztrácet svou účinnost. Nehledě na to, že se v nich může začít tvořit plíseň.

Voňavky a parfémy

Jakmile poprvé parfém použijete, začne jeho složení díky oxidace procházet změnami. Přítomnost vlhka a tepla tyto změny ještě negativně ovlivní. Zničí se molekulární integrita a vůně se zkazí. Parfém patří na poličku do předsíně anebo na toaletní stolek v ložnici.

Laky na nehty

U kosmetiky ještě zůstaneme. Laky na nehty skladované v koupelně mohou měnit konzistenci i barvu. Důvodem je opět horko, změny teplot a pára, která mohla proniknout skrze špatně uzavřený kryt.

Léky

Skladujete léky v lékárničce, která je umístěná v koupelně? Pak je to špatně. Vlhkost a měnící se teplota naruší účinnost a kvalitu veškerých léků. Lékárničku proto umístěte jinde.

Žiletky

Pokládáte si žiletku ve sprchovém koutě anebo ji necháváte na vaně? Nejenže se rychleji tupí, voda může způsobit korozi kovu, ale drží se v ní bakterie. Stačí se jemně při holení škrábnout a nepříjemné pupínky, podráždění, zarudnutí nenechá na sebe dlouho čekat. Po oholení žiletku pořádně umyjte, osušte a skladujte na suchém místě.

Elektronika

Posloucháte v koupelně rádio, máte tam nabíječku? Případně kulmu, fén či žehličku na vlasy? Pokud se nejedná o speciální výrobek (jako je elektrický zubní kartáček), pak veškerou elektroniku skladujte mimo koupelnu.

Obrázek: pixabay