Žijeme ve velmi hektické době, kde stále s rostoucím napětím a stresem roste i potřeba naučit se odpočívat. Přemíra stresu vede k různým fyzickým i zdravotním potížím. Čím dál více lidí si začíná uvědomovat nutnost alespoň občasné meditace a odpočinku.
Ovšem ne takového odpočinku, kdy člověk sedí v křesle se šálkem dobré kávy v ruce a přemýšlí, co vše ještě musí ten den stihnout udělat a jaké problémy ho čekají následující den apod. Je důležité naučit se skutečně úplně vypnout, uvolnit a neřešit vůbec nic. S tím pomůže vhodné místo – kout, kde budete moci relaxovat/meditovat a nic nebude odvádět vaši pozornost. Jak takový meditační kout zařídit?
Komfort na prvním místě
Nemůžeme nechat uvolnit svou mysl, pokud se i tělo nebude cítit příjemně. To znamená, že je důležité vytvořit si příjemné posezení či poležení. Na tvrdé podlaze či židli se jen těžko uvolníte. Začněte tedy bytovým textilem a nábytkem. Měkké křeslo či pohovka, přikrývka, polštářek. Nemusí jít jen o křeslo či pohovku, klidně to může být závěsné vajíčko. Důležité je pouze to, abyste se cítili pohodlně.
Méně je někdy více
Přeplněná a roztěkaná mysl touží po jednoduchosti. Čím víc dekorací a nábytku, tím horší bude uvolnit se a nemyslet na hlouposti. Tudíž důležitý je minimalistický design interiéru, což umožní vytvořit větší vnitřní klid.
Pohlazení duše – pastva pro oko
Mít zase úplně prázdný kout by nebylo vhodné. Působil by chladně, neútulně, neosobně. Použijte tedy něco, co je pastvou pro oko a pohladí vás po duši. Na mysli máme samozřejmě obraz. Opět nic složitého, kde by vám těkaly oči a utíkala mysl. Ideální je něco z přírody. Kámen, voda, stromy…Chybět by neměla zeleň. Jednak zelená barva uklidňuje, a pak příroda je samo o sobě učiněný balzám na duši.
Přírodní materiály
Mimo pohodlného posezení, bytových textilií, příjemného obrazu a kytek umocníte pohodu také použitím přírodních materiálů. Může jít o dřevo, bambus, ratan, ale i ručně tkaný kobereček. Obklopte se přírodními materiály.
Obrázky: wallartprints