Autentický dům ve viktoriánském stylu zaujme na první pohled

Pokud jste někdy přemýšleli o koupi historického domu v zahraničí, jehož charakteristickým znamením je viktoriánský styl, nyní je ta pravá doba na jeho pořízení. V nádherné francouzské vesnici s názvem Saint-Apollinaire, kterou najdete ve francouzské provincii Quebec v Kanadě, se právě teď prodává velmi starý, ale udržovaný dům, jehož pořizovací cena je méně než 300 000 dolarů.

Byl postaven již v 19. století za vlády královny Viktorie, konkrétně v roce 1912 a má více než dvacet pokojů. Jeho rozloha je celých 866,5 metrů čtverečních. Jedná se o velmi zachovalý dům a je ideální pro milovníky tohoto stylu.

Rozvržení domu

Dvoupatrový samostatně stojící dům s podkrovím je postaven v klasickém viktoriánském stylu, má bílou fasádu s červenými prvky kolem oken a zábradlí a stejné barvy jsou také vstupní a balkonové dveře v prvním patře. Po vstupu vchodovými dveřmi se ocitnete v otevřeném prostoru vstupní haly a okamžitě pocítíte, že tento dům má bohatou historii. Celý tento prostor je tvořen dřevěným obložením v jemné světle zelené barvě a na stěnách visí řada obrázků.

V hale se nachází také krásné, nepřehlédnutelné, dřevěné schodiště, které vede do druhého patra. Po levé straně najdeme obývací pokoj, který působí velmi útulně a je vymalován vínově červenou malbou s bílými prvky kolem oken a dveří.

V přízemí dále nalezneme budoár, který původně sloužil jako taková místnost pro dámu a nacházela se zde šatna a sedací nábytek, dále je zde umístěna rozlehlá kuchyň s jídelnou.

Kuchyň je plně vybavena a dá se v ní pohodlně vařit a navíc obsahuje i prostor pro jídelnu, kde se pohodlně usadí k jednomu stolu až 8 lidí.

Co je ale výjimečného na tomto domě, je to, že disponuje 6 ložnicemi. První 3 najdeme dokonce v přízemí. K takovému počtu ložnic je adekvátní i větší počet koupelen, které jsou zde tři.

Okolí

V blízkosti domu se nachází všechno, co k životu potřebujete. Jako například:

  • Základní škola (do 9 km)
  • Obchod s potravinami (do 8 km)
  • Restaurace (do 4 km)
  • Kavárna (do 3 km) a další

Dokonce dům přímo sousedí se střední školou a celkově se jedná o velmi klidnou lokalitu. Pokud po takovém domě toužíte už věčnost, tak neváhejte, na nic nečekejte a splňte si Váš sen.

Fotografie: Centris

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]