Barevné nápady do vaší ložnice, které jí vdechnou nový život

Fotografie: Freepik

Ložnice je místnost, kde byste se měli cítit příjemně a šťastně. Dbejte na to nejen u své ložnice, ale i u dětských pokojů či pokoje pro hosty.

Než začnete s designováním ložnice, přemýšlejte nad tím, jaké pocity vám má zprostředkovávat. Má být ložnice opravdu jemná a klidná? Nebo má být čistě ženská? Má vypadat sofistikovaně nebo být například čistě bílá? Až budete vědět, co vlastně hledáte, zvolte vhodnou barevnou kombinaci.

Tmavé barvy dodávají interiéru útulnost

Útulný dojem vám zaručí tmavé barvy. Neutrální a tlumené barvy vyvolávají uklidňující dojem a světlé barvy zlepšují náladu. Zkuste si pořídit například tmavý nábytek – postel a noční stolky v odstínech tmavého dřeva a naopak podlahu volte v jemné krémové barvě. Ideální je měkký koberec, který místnost zútulní. Vše dovršte saténovým povlečením. Spát se vám bude jako v bavlnce.

Fotografie: Pixabay

Pokud chcete, aby vaše ložnice byla trochu hravá, nebojte se barev. Stěnu můžete vymalovat hráškově zelenou barvou a k tomu pořídit kontrastní žlutou postel. Pokud ji neseženete, zvolte světlé dřevo a to si zkrátka natřete podle svého. Vše dolaďte pokrývkou, která bude obsahovat oba tóny. Barvy se samozřejmě mohou lišit, pokud preferujete jiné. Důležité je, aby šly společně kombinovat.

Aby bílá bílá byla

Milujete bílou? Bílá je barva čistoty. Není tedy nic špatného na tom, když si svoji ložnici vytvoříte čistě v bílých odstínech. Zvolte železnou bílou postel, bíle vymalujte stěny a povlečení vyberte přesně v této barvě. Získáte svěží a nadčasový vzhled. Pokud nechcete volit čistě bílou, zkuste krémovou. Stěny natřete právě touto barvou a koberec vyberte například o odstín tmavší než bude výmalba. Nábytek pak vyberte ze světlého dřeva.

Fotografie: Freepik

Pokud máte rádi modrou, nebojte se do ní jít. Ložnice může být ve světlých modrých odstínech, stejně jako v těch tmavých. Pokud zvolíte světlou modrou, nebojte se vymalovat zdi a strop stejnou barvou, získáte tak celistvější a souvislý vzhled. Pokračujte závěsy v podobném tónu. Koberec zvolte světlý. Buď béžový, světle šedý nebo bílý. Ložní prádlo by pak mohlo být právě v barvě koberce, případně také modré.

Zdroj: Redakce

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]