Barvy v bytě toho prozrazují mnohem víc, než si myslíte

Spousta lidí zastává názor, že v dnešní moderní době toho barvy použité v interiéru mnoho neprozradí. Jsou totiž přesvědčeni, že si člověk barvy nevybírá především podle svého vkusu, ale svůj domov si zařizuje vzhledem k nejnovějším trendům, nebo se jeho byt dostal do rukou architekta, který v interiéru použil takové barvy, aby celý prostor zvětšil, rozšířil, nebo naopak zmenšil.

Myslíte si, že barvy nevypovídají zhola nic o osobním charakteru? Nechte se tímto článkem přesvědčit, že to ani zdaleka není až taková pravda.

Mám novou lásku – jaký je v osobním životě?

Zvláště ženy jsou hodně zvědavé, jak je to ve skutečnosti s jejich novou známostí. S někým se seznámí, na první pohled se jim zdá fajn, ale jakmile jsou samy, začne jim v hlavě hlodat červík pochybností: Jaký je v soukromí? Je stejně tak pozorný, stydlivý či odvážný? Nebo je stejně upejpavý jako při naší poslední večeři?  Milé dámy, chcete-li znát odpověď na tuto otázku, jednoduše se nechte pozvat k němu domů! Mrkněte se na výmalbu a hned budete mít jasno.

Červená barva: S tím si rozhodně neodpočinete!

Červená je odjakživa považována za barvu lásky, vášně a touhy – a oprávněně. Říká se, že člověk, který si touto barvou vymaluje byt – převážně ložnici – je pěkně vášnivý. Rozhodně si ale nemyslete, že si s takovým chlapíkem v červené ložnici užijete v noci a přes den budete mít čas na odpočinek! Červená signalizuje i fyzickou aktivitu. Narazila jste na může, jehož kuchyně je zbarvená do ruda? Pak věřte, že si vás jídlem bude hýčkat a rovnou se rozlučte se zdravou výživou. Červená totiž podporuje chuť k jídlu.

Zelená barva: Má-li byt zbarvený do tmavého odstínu, je materiálně založený!

Muže se zeleně vymalovanou domácností jen tak neskolí žádný bacil a rozhodně vám doma nebudou týden fňukat s rýmičkou. Zelená barva totiž podporuje zdraví a mysli dodává na síle a energii. Nehledě na fakt, že uklidňuje a očím je velice příjemná. Ovšem i s touto barvou opatrně – světlý odstín je symbolem nových začátků, kdežto spíše tmavší zelená dává jasně najevo, že chlapečkovi jde spíše o materiální hodnoty života. Takže ruce pryč.

Modrá barva: Takového se držet a nepustit!

Toužíte-li po protějšku, na kterého byste se mohla kdykoli obrátit, spolehnout se na něj i v těch nejtěžších chvílích, chcete-li někoho, s kým neztratíte opojnou romantiku ani po několika letech vztahu, hledáte-li muže, který dokáže konflikty řešit bez zbytečných emocí, rozumně a v míru – pak by měl mít domácnost vybarvenou do modra. Ovšem tahle představa platí jen o mužích, kteří své bydlení zbarvili do příjemně modrých odstínů – obláčková či šmolkově modrá jasně vyhrává. Tmavé odstíny modré nebo přílišná kombinace této barvy totiž s pozitivními vlastnostmi nemá ani zdaleka nic společného.

Obrázek: pixabay.com