Bič na nenáviděné pavouky v domácnosti. Zbavte se jich jednou provždy snadno a rychle

Fotografie: Pixabay

Pavouci jsou rozšířeným druhem členovců, který má 4 páry nohou a klepítka. V těch se v ojedinělých případech mohou vyskytovat jedové žlázy.

Pavouci jsou velmi rozmanitým řádem, který má velké množství zástupců a vyskytují se na celém světě. Pavouci jsou v přírodě velmi užiteční, protože se živí drobným hmyzem. Stejnou službu vykonávají i v našem domově. Kromě toho ale tvoří nevzhledné pavučiny, které nás mnohdy přivedou do trapných situací v případě nečekané návštěvy. Proto jsou pro nás spíše nevítanými hosty a jsme raději, když je doma nemáme. Naštěstí s jejich výskytem lze bojovat přírodní cestou.

Pomocníkem je esenciální olej, ale i koření

Výborným pomocníkem v boji s pavouky je esenciální olej z máty peprné. Ten nám může posloužit v kombinaci s prostředkem na mytí nádobí. Na přípravu potřebného roztoku si připravíme 3 sklenice vody, 1 lžíci prostředku na nádobí a 1 lžičku esenciálního oleje.

Všechny ingredience jednoduše smícháme v rozprašovači a nastříkáme na místa, kde najdeme pavouka nebo očekáváme jeho výskyt. Do éterického oleje můžeme také namočit malé bavlněné kuličky a umístit je do jednotlivých rohů našeho domu. Mátová vůně je totiž silně aromatická a to pavouky zaručeně odradí.

Fotografie: Pexels

Stejně silně aromatická je také skořice. To stačí nasypat do malých mističek a dát na místo, kde se pavouci vyskytují. Její silná vůně je zaručeně odradí od návštěvy našeho domova. Nečekaným pomocníkem jsou také kaštany. Ty stačí jednoduše umístit do každého rohu v místnosti nebo vedle vchodových dveří. Látka, kterou kaštany obsahují, je pro pavouky přímo odpuzující.

Výborným pomocníkem nám mohou být věšáky vyrobené z cedrového dřeva. Jednoduše je umístíme do skříně a pověsíme na ně naše oblečení. Nejenže v naší domácnosti najdou praktické využití, ale také naši domácnost ochrání před nevítanými hosty.

Pomoci nám může i suvenýr z dovolené

Pokud máme ve skříni schovanou slanou vodu z dovolené, můžeme ji v boji proti pavoukům účinně využít. Není ale nutné mít přímo vodu z moře, slanou vodu si totiž můžeme jednoduše vyrobit i doma. Bude nám k tomu stačit vlažná voda, ve které rozpustíme lžíci soli. Tímto roztokem potom nastříkáme zdi, na kterých pozorujeme pavouky. Ideálním pomocníkem je ale také ocet. Ten smícháme s vodou a tímto roztokem v rozprašovači postříkáme rohy každého pokoje.

Fotografie: Pexels

Další velmi aromatickou vůní, která pavouky přímo odpuzuje, je vůně citrusů. Na to můžeme použít éterický olej nebo přímo slupky z jednotlivých druhů ovoce. Mohou nám posloužit grepy, pomeranče, ale největší efekt budou mít citróny. Jednoduše stačí vzít slupku z citronu a potřít s ní podlahu, rámy oken a dveří. Můžeme je ale také použít na leštění nábytku. Odpudí to nejen pavouky, ale také nepříjemné komáry.

Využít ale můžeme i kokosový olej. Ten stačí smíchat s vodou v poměru 1 díl oleje a 2 díly vody. Takto připraveným roztokem nastříkáme povrchy, kde najdeme pavouka nebo kde si myslíme, že by se pavouk mohl vyskytovat.

Zdroj: Countryliving

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]