Účinný prostředek proti prachu si můžete doma vyrobit za pár korun

Úklid domácnosti neodmyslitelně patří k životu. Zahrnuje vysávání, vytírání, i otírání nábytku od prachových částic. Pokud přemýšlíte nad tím, jaký sprej proti prachu zakoupit, ještě chvíli zadržte. V tomto ohledu totiž můžete ušetřit nějakou tu korunu navíc. Přinášíme vám velice jednoduchý a hlavně účinný recept na sprej domácí, který očistí povrch nábytku stejně dobře, jako kupované produkty.

Recept na domácí sprej proti prachu

Roztok na čistění nábytku zhotovíte z těchto ingrediencí:

  • 4 lžic bílého octa (9 %)
  • 2 lžic olivového oleje
  • 10 až 15 kapek esenciálního oleje s vůní citronové trávy
  • malého množství vody (cca 100 až 120 ml)

Všechny suroviny vlijte ideálně do rozprašovače a dobře protřepejte. Pak domácí sprej aplikujte na nábytek a hadříkem setřete. Nemusíte se obávat, že by na površích zůstávaly olejové skvrny.

Fotografie: Zen.yandex

Tato kombinace je ideální zejména na nábytek ze dřeva, který ochrání. Kromě toho díky příměsi esenciálního oleje rozvoníte interiér. Kromě aroma citronové trávy můžete samozřejmě vybrat i jiné oblíbené. Hodit se bude například levandule, pomeranč, eukalyptus, nebo citron.

Jak si vyrobit přírodní čistič do domácnosti k všestrannému použití

I na jiné povrchy v domácnosti si můžete vyrobit vlastní čistící prostředek, který bude absolutně bez chemických látek a také vás nebude stát ani korunu navíc. Potřebovat budete 2 kávové lžičky sody bikarbony, 10 až 15 kapek esenciálního oleje dle preferencí a půl šálku bílého octa.

Fotografie: Zen.yandex

Všechny ingredience dobře smíchejte v rozprašovači a aplikujte například na umyvadlo, vanu, dřez a podobně. Ocet je velmi silným čistidlem, který v mnoha ohledech předčí i ty nejdražší produkty.

Fotografie: Pixabay

Jedlá soda se používala k péči o domácnost již v minulosti. Je univerzálním čistidlem, které vybělí, odstraní nečistoty a zanechá za sebou jen zářivou čistotu.

Úvodní Fotografie: Zen.yandex

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]