Bratři proměnili starou průmyslovou nádrž na luxusní domov. Dechberoucí přestavba ovládla internet

Fotografie: John Illingworth / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Rezavá nádrž padla do oka bratrům Taimoorovi a Rehanovi z Missouri, kteří společně se svým kamarádem předělávali na bydlení kdeco. A originální tiny house byl na světě.

Že lidé přestaví na bydlení téměř všechno, to už se ví dávno. Avšak nad tím, co stavebníci přeměnili na domov tentokrát, zůstává rozum stát. Inu, lidská vynalézavost zřejmě nezná mezí. Jedná se totiž o přeměnu staré rezavé skladovací nádrže na malý dům. Je příkladem fascinující kreativity a inovace v oblasti bydlení.

Proč lidé staví tiny house

Tento trend je stále populárnější. Ukazuje totiž, že i s omezenými finančními prostředky, zato dobrými nápady a vytrvalostí lze vytvořit funkční a útulný domov. A také vzniká poměrně rychle, tudíž má člověk brzy střechu nad hlavou. A majitelé se zbaví placení drahého nájemného. Mobilní tiny houses dávají lidem volnost pohybu s tím, že zázemí si vozí stále s sebou. V České republice nejsou zatím takové malé domky příliš rozšířené, a to i kvůli stavební legislativě, která vlastně přímo tento koncept výstavby nezahrnuje.

Tiny house by mohl být považován za produkt, jenž plní funkci stavby, ale nebývá pevně spojený se zemí. Takže by pro jeho umístění na pozemku nemuselo být potřebné stavební povolení. Jestliže je malý domek postavený na homologovaném podvozku, může být umístěn vlastně všude, kde je umožněno parkování. Jinak je to se stavbou tiny house, který je připojen na sítě; tam už stavební úřad určité požadavky mít může.

Každopádně, pokud chcete postavit tiny house mimo svůj vlastní pozemek, měli byste se na stavebním úřadu poradit. Na BydlímeÚtulně jsme psali i o muži, který přestavěl na domov starý letoun Boeing.

2 mladé ženy vlastnoručně dokázali to, o čem většina lidí pouze sní. Za drobné si postavili malý domek

Rezavá nádrž: od úmyslu k realizaci

Dva bratři pákistánského původu, Taimoor a Rehan, žijící v Missouri se svým kamarádem stavitelem Kylem patří k těm, kdo mění pravidla bytového designu. Ujímají se těch nejméně konvenčních staveb a přeměňují je na domy snů. O něco takového je požádala sestra Sasha, která chtěla mít se svým partnerem zázemí v přírodě. A když bratři nalezli rezavou průmyslovou nádrž, byl nový projekt na světě. Věděli hned, že z ní svépomocí vytvoří malý domek.

K rekonstrukcím staveb, vozidel a dalších neuvěřitelných základen je inspiroval známý americký pořad, v němž se radí, jak proměnit v malý dům cokoliv, uvádí web LivingInATiny. Prvním úkolem bratrů bylo otevřít nádrž na obou koncích pomocí autogenu. Tím dovnitř proniklo světlo. A aby se interiér ještě víc projasnil, natřeli bratři stěny bílou barvou. Na jedné z dlouhých stran vyřezali velký otvor a osadili ho obrovskými prosklenými posuvnými dveřmi. Z ostatních otvorů vznikla okna osazením skel na míru.

Tiny house zařídili minimalisticky ve skandinávském stylu, píše web TinyHouseTown. V nádrži je kuchyňský kout se snídaňovým pultem, kožená pohovka i postel. Před tímto malým domem přistavěli luxusní verandu s posezením a ohništěm.

Malé domky: bydlení budoucnosti?

Tiny houses představují alternativní způsob bydlení, který může nabídnout útulné prostředí při minimálních nákladech. To, co už bylo považováno za šrot, se změní ve funkční a estetický obytný prostor. Je to volba i pro ty, co hledají jednoduchost, efektivitu a možnost žít v souladu s přírodou. Tiny houses zároveň podporují myšlenku menší zátěže na životní prostředí. Jestli se do stavby tiny house pustíte, zvažte i technickou stránku věci. To znamená instalace a přípojky. Musíte promyslet, jak řešit elektřinu, vodu, odpady.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*