Starý Boeing 727 přestavěl na svůj nový domov. Útulný letoun nabízí i kuchyni a kancelář

Fotografie: Richard apple / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Už jako 15letý kluk dostal nápad jednoho dne předělat staré letadlo na domov. Svůj sen si začal plnit v roce 1999. Výsledek jeho dlouholeté práce vám vyrazí dech.

Bruce Campbell je 73letý elektrotechnik, který dokázal něco neuvěřitelného. Vlastníma rukama předělal staré letadlo v nový domov. Byl to jeho životní sen, po kterém toužil už od svých 15 let, když viděl vrakoviště letadel a napadlo ho vytvořit z jednoho z nich obyvatelný plnohodnotný domov s veškerým pohodlím.

Započal rozsáhlou rekonstrukci

Svůj sen si začal plnit v roce 1999. Jak uvádí web Newly, Bruce si najal společnost, která mu měla najít staré letadlo, jež by mohl předělat podle svých představ. Trvalo to několik měsíců, ale nakonec se zadařilo. V Řecku bylo objeveno letadlo typu Boeing 727 pro 200 cestujících, které vážilo kolem 31 tun a mělo 1 066 metrů čtverečních. Zaplatil za něj v přepočtu asi 1,5 milionu korun. Celková rekonstrukce jej pak stála dalších 1,8 milionu.

Přeměna spočívala v odstranění motoru, aby nemohl stroj znovu vzlétnout. Bruce upravil letoun tak, aby plnil všechny funkce běžného domova, jak píše BusinessInsider. Můžete zde najít koupelnu se sprchou a umyvadlem i pračkou. Kuchyně je minimalistická, ale lednici, mikrovlnnou troubu i toustovač tady v pohodě najdete. Pohovka slouží současně jako postel, zařídil si dokonce i pracovní stůl. Z kokpitu Bruce vytvořil zvláštní místnost, něco jako kybernetickou kancelář.

Důchodce vyřešil nedostatek peněz ve velkém stylu. Přestěhoval se do svépomocí přestaveného autobusu

Plánuje druhý „letadlový“ domov

Bruce je ze svého nového domova nadšený, ale rozhodně to není jeho poslední rekonstrukce. Vzhledem k tomu, že žije střídavě půl roku v USA a půl roku v Japonsku, plánuje si koupit ještě větší letadlo – Boeing 747-400, je zhruba 3x větší než Boeing 727, který již předělal. Tímto způsobem bude mít jeden „letadlový“ domov v USA a druhý v Japonsku.

Mimořádné a netradiční rekonstrukce jsou velice populární. Oblíbené jsou nízkorozpočtové udržitelné malé domky, stejně tak domácnosti vytvořené ze starých nákladních vozů, přepravních kontejnerů nebo garáže. Již jsme na BydlímeÚtulně psali o babičce, která se přestěhovala do staré garáže, aby byla své rodině nablízku.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*