Malý domek je v nejužší části široký pouze 1,37 metru. Postavila ho údajně zhrzená exmanželka

Fotografie: Joe Mabel / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Montlake Spite House – to je název maličkého domku s velice interesantní architekturou. Stojí v jedné z nejlepších čtvrtí města Seattle ve státě Washington a patří mezi unikátní nemovitosti v zemi.

A co je vlastně na tomto domku tak mimořádného. Je to jednak jeho velikost, pak vzhled, a také legenda, která se k němu váže. Domek byl vybudován nejspíš v letech 1920–1925. Jeho stavitelkou byla údajně zhrzená exmanželka, která prohrála rozvodové řízení a z celkového majetku jí byla přiřčena jen předzahrádka před bývalým společným pozemkem a domem.

Příběh a historie Montlake Spite House

Z hořkosti a zlomyslnosti nechala exmanželka mini nemovitost vystavět právě na této předzahrádce u exmanželova domu, jak uvádí web MyPositiveOutlooks. Jejím pravděpodobným úmyslem bylo zabránit manželovi ve snadném přístupu na jejich bývalý společný pozemek.

DailyMail však uvádí, že domek postavil bývalý majitel pozemku. Když svoji nemovitost prodával, žádal nového nabyvatele, aby mu ponechal část pozemku, na němž si po návratu z cesty do zahraničí také postaví svůj dům. Nový majitel ho podvedl a ponechal mu právě jen zmíněnou „předzahrádku“.

Historie domku v Seattlu je již téměř stoletá. Nemovitost je vystavěna takovým způsobem, že brání v přístupu nejen k nemovitosti na hlavním pozemku, ale rovněž k sousedním budovám a současně jim stíní. Montlake Spite House je příkladem domu vystavěného někomu „navzdory“. Tolik vypráví různé verze příběhu. A nyní k faktům.

Rozvedená žena začala nový život v elegantním domečku. Ostatním může být dobrým vzorem

Jak je Montlake Spite House vlastně velký

Tato ikonická nemovitost má základnu trojúhelníkového tvaru a vypadá tedy jako kus ukrojeného dortu či kulatého koláče, případně trojhránek sýra. Širší část domu měří 4,5 metru a úzká, téměř špičatá část domku je široká 1,37 metru. Kdo nemá dobrou představivost, může si myslet, že něco takového nelze k bydlení využít. A přitom opak je pravdou.

Jak je řešený interiér

Domek má obytné přízemí i patro, neboť stavitel projevil značnou vynalézavost. Uvnitř byste našli plnohodnotnou obývací část i jídelnu, koupelnu s vanou i sprchovým koutem. Do ložnice se vejde manželská postel i s dvěma komodami. Chcete-li se inspirovat nápady dalších lidí, kteří si své bydlení zařídili jen na pár metrech čtverečných, můžete si přečíst další z článků na BydlímeÚtulně.

Kam původní majitelku či majitele nemovitosti odvál čas, to již není známo, jisté však je, že během let měl domek řadu majitelů. Dokonce se tu na čas usídlila i pětičlenná rodina se dvěma psy a kočkami. A protože byl domek vždy předmětem zájmu veřejnosti, majitelé byli často tázáni, jak se jim tam bydlí. Vždy sdělovali, že přes nezvyklý tvar domu je interiér poměrně prostorný; až na kuchyň, která je situována v zužující se části.

A tak ve čtvrti Montlake v Seattlu stojí architektonický skvost, který je svědectvím lidské nevraživosti proměněné v kreativní dílo. Poslední z majitelek, Emily Cangie, však vše negativní zlomila a zveřejnila o své mini nemovitosti video, na které se můžete výše podívat.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]