Inspirace: Interiér pro milovníky knih, koček a světlých barev

Project: 10th Avenue Architect: Barker Freeman Design Office Stylist: Brice Gaillard Location: Brooklyn, NY

Patříte k těm, kteří dávají přednost světlému interiéru, kde nesmí chybět velká knihovna a zároveň vám společnost dělají kočky? Pak vás možná zaujme dnešní článek, kde přinášíme inspiraci, jak útulně zařídit svůj domov tak, aby všechny tři podmínky zůstaly splněny. Tedy světlé barvy, knihovna i kočičí osazenstvo.

Když se do rekonstrukce domu pustí umělecky založený pár, je jasné, že výsledek bude stát za to. Manželé (oba básníci) se rozhodli pro radikální změnu svého stávajícího bydlení (dům se nachází v Brooklynu) a společně s architekty se snažili najít způsob, jak skloubit práci, soukromý život, vměstnat rozsáhlou sbírku umění a knih tak, aby se to i jejich kočkám líbilo. Myslíme si, že se to povedlo. Podívejte se a posuďte sami.

Kočky, knihy, výšky

Kočky milují vůni knih a výšky. Spojte tedy příjemné s užitečným a inspirujte se bydlením od architektů ze studia BFDO Architects v newyorském Brooklynu. Takový koutek se bude líbit nejen vám, ale i vašim kočičkám. Vstupní prostor navazuje plynule na literární salónek, kde se mohou pohodlně usadit jak obyvatelé domácnosti ihned po příchodu, tak hosté.

Otevřené prostory

V prostředním poschodí se nachází velkorysý prostor. Díky stěny vytvořené uprostřed světlé místnosti se jedna velká místnost dělí na několik zón a na levé straně vytváří chodbičku. Vidíte, že i s jednou rozlehlou místností se dá hezky pracovat. Vzdušné, prostorné a rozdělené na různé zóny.

Knih není nikdy dost

Na knihy zde natrefíte po celém domě. Nacházejí se dokonce i v kuchyni, která je oproti zbytku interiéru zařízená poměrně střídmě. Neutrální bílou kuchyňskou linku doplňují dřevěné barové stoličky, čímž se vytrácí sterilní dojem, protože dřevo je velmi vděčný materiál působící hřejivě a útulně. Posuďte sami, jak málo stačí k potlačení nudy a sterility.

Pracovna ala ptačí hnízdo

V domě najdete mnoho zajímavých místeček. Patří tam i pracovní kout ve stylu ptačího hnízdečka. Konstrukce je ze dřeva a nechybí ani další dřevěné prvky recyklované z různých částí domu během rekonstrukce.

Originální koupelna

I v koupelně mohou být obrazy. Zrovna v této jsou obrazy a fotografie. Za vanou najdete obklad připomínající rybí šupiny. Jednoduché, čisté linie. V jednoduchosti spočívá krása. Koupelna není zbytečně přeplácaná.

Zdroj: barkerfreeman.com

Project: 10th Avenue
Architect: Barker Freeman Design Office
Stylist: Brice Gaillard
Location: Brooklyn, NY