Šéfkuchař přestavěl starý autobus na pojízdný domov. V elegantním interiéru objevuje svět

Fotografie: ŠJů (cs:ŠJů) / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Mobilní domov z vyřazeného autobusu si dnes vytváří řada mladých lidí. Mají tak svou střechu stále nad hlavou, a přitom mohou cestovat.

Lidská nápaditost nezná hranic. Zejména v oblasti bydlení. Ten, kdo je ochotný bydlet v malých prostorách, přeměňuje na svůj domov prakticky cokoliv. To je případ i Matthewa Swezeye. Za svůj dům si vybral vyřazený školní autobus Bluebird S1700 z roku 1987 s 6,9litrovým dieselovým motorem Navistar a vdechl mu život. Inspirací mu byly právě informace na sociálních sítích o životě v malých domech na kolech, sdělují na webu MyPositiveOutlooks.

Mobilní domov = střecha nad hlavou a cestování

I když Matthewovi s prací pomáhal otec, trvalo dva roky, než se v autobusu, který byl nazván Lucy, dalo bydlet. A nejen bydlet – Matt chtěl cestovat a objevovat svět. Jeho touhou nebylo usadit se na jednom místě, k bydlení získat hypotéku a na celý život se zadlužit. Takže tiny house na kolech pro něj byl ideálním řešením. Když má člověk velký dům, začne „shromažďovat věci“. A to i ty, které v životě vůbec nebude potřebovat. A většinou jen proto, že k jejich uskladnění má prostor. Matt chtěl bydlet v malém a jen s tím, co k životu opravdu potřeboval.

Už při prvním nahlédnutí do Matthewova nového domova musí každého uchvátit designový interiér. Hned za sedadlem řidiče je instalována pohovka, která slouží k dennímu relaxu. Naproti ní je sklápěcí dřevěný stůl, z obou stran obklopený na míru vyrobenými křesly. Ve spodních částech všech zařizovacích předmětů jsou úložné prostory. Pod pohovkou například jsou umístěny lithiové baterie s kapacitou 600 Ah, invertorová nabíječka, 12voltový pojistkový blok a panel hlavního vypínače. V kabině řidiče se našlo místo i na praktický botník.

Zdánlivě obyčejná dodávka je ve skutečnosti stylovým domovem. Nabízí i kuchyňskou linku a pohovku

Stylově zařízený tiny house na kolech

Protože je Matthew povoláním šéfkuchař, byla pro něj nejvyšší prioritou dobře vybavená kuchyně. Je rozložena po obou stranách autobusu. Zařízena je skříňkami a zásuvkami, které poskytují mnoho úložného prostoru. V kuchyni je sporák na plyn, obrovský dřez a dvě dřevěné pracovní plochy, aby bylo dost místa na přípravu jídla. A také velká lednice. V kuchyňské části připevnil Matt nad okénka navíc několik praktických polic, píší na webu HomeHacks.

Ale kuchyní vše nekončí. Za ni, směrem do zadní části autobusu, umístil Matthew velkou skříň. Naproti ní přes uličku se nachází sprchový kout a kompostovací toaleta. Koupelnu s WC lze oddělit od interiéru závěsnými dveřmi z dřevěného masivu. Zcela vzadu je umístěna poměrně velká postel a před ní pracovní stůl s počítačem a přihrádkami na drobnější předměty. V Matthewově novém domově nechybí ani televizor.

Tento tiny house na kolech patří k těm nejpraktičtějším a nejhezčím. Zařízen je jako pánský byt: masivní dřevo, černé a šedé barevné odstíny, vše doplněné zelenými rostlinami. A s velkým citem pro styl. Na webu BydlímeÚtulně jsme psali i o nadšencích, kteří si na svůj pojízdný hrad přestavěli nákladní auto.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*