Chata jako z pohádky je ukrytá uprostřed krásné přírody

Ve městské části Montée-du-Bois-Franc, která se nachází v kanadské provincii Québec, je k vidění překrásná kamenná chata. Ta se jeví téměř jako pohádková. Nemovitost byla postavená v roce 1980 a stavebním materiálům dominuje především dřevo a již zmíněné kameny.

Kombinace je to vskutku skvostná. Přidanou hodnotou obydlí je i to, že se nachází uprostřed kanadské zeleně. Dá se říct, že je to místo, které pohladí po duši.

Rozlehlý pozemek a božský klid

Umístění chaty je velmi atraktivní. Umožní majitelům v klidu a pohodě relaxovat. I pozemek v okolí domu je velice rozlehlý. Obyvatelé chaty tak bez problémů vedle chaty zaparkují.

Ohromující je i zahrada s terasou a bazén. Pohled na obydlí z venku je velmi příjemný. Venkovský vzhled předznamenává, jaký asi bude interiér. Můžete si být však jistí, že po vstupu do chaty budou předčena všechna vaše očekávání. Pojďme zavítat do této úžasné nemovitosti a pokochejme se fascinujícími místnostmi.

Interiér jako blýskavý diamant

Když vstoupíte do chaty, budete zcela jistě ohromeni všudypřítomným dřevem, které se neuvěřitelně leskne v záři světel. I když jsou jeho odstíny odlišné jak na podlaze, tak na stěnách, vše spolu dokonale ladí.

Například z obývacího pokoje dýchá neskonale domácí atmosféra. Zakomponované jsou v domě i kamenné prvky, stejně jako bylo vidno v exteriéru. Trámy na stropě jsou velkolepé a dodávají chatě jakýsi vesnický vzhled. Úžasná jsou i krbová kamna, postavená z velkých kamenů. Tento prostor s koženými křesílky přímo vyzývá k tomu, dát si sklenku dobrého vína a přečíst si kvalitní knihu.

Všechny místnosti jsou plynule propojené, což opticky celou chalupu zvětšuje. Z obýváku se tak snadno přesunete do útulného jídelního koutku, kde si mohou dopřát lahodného pokrmu čtyři osoby.

Dřevěná kuchyň zase poskytne paní domácí velkolepý prostor pro kulinářské umění. K dispozici je v prvním patře i praktická koupelna se sprchovým koutem, kde samozřejmě opět nechybí dřevěné obložení stěn a stropu.

První patro jako oáza klidu a odpočinku

Když se vydáte po dřevěných schodech do prvního patra, otevře se před vámi prostor pro odpočinek. Majitelé se zde mohou uvelebit ke spánku ve dvou příjemně vyhlížejících pokojích a rovněž mohou v jedné z komfortně vybavených místností pracovat na počítači, nebo zajezdit si na rotopedu.

Překvapení v suterénu

Pokud byste si snad mysleli, že exkurze je u konce, vyvede vás z omylu prostor v suterénu. Zde se nachází nádherná designová koupelna s vanou a menší obývací pokojík.

Tyto prostory mohou velmi dobře posloužit rodinným návštěvám. V suterénu mají majitelé k dispozici i místnost, která může sloužit jako sklad, nebo dílna.

Fotografie: Leslie Lévesque