Jak snadno oživit mdlý interiér a vnést i do malého bytu vzdušnost

Asi v každé domácnosti se nachází nějaká místnost, která trpí nedostatkem světla. Celkem často se to stává v domech a bytech v husté zástavbě, jelikož si některé budovy mohou navzájem stínit. Takový interiér je pak neveselý, přeci jen – denní světlo nabíjí energií a zlepšuje náladu. To je přesně to, po čem většina touží, když se vrací ze zaměstnání domů nebo si chce užít o víkendu volného času. Jak snadno prosvětlit a oživit mdlý interiér a vnést do něj svěžest? To vám dnes prozradíme.

Světlé barvy

Světlé barvy odráží světlo, nikoliv pohlcují a navíc opticky zvětšují prostor, což přispěje k větší vzdušnosti interiéru. Ideální je bílá barva, která je navíc oblíbená již řadu let. Pokud se bílá správně kombinuje s bytovým vybavením, není vůbec strohá a nudná. Jestliže máte tedy v době či bytě temné místnosti, hurá na výmalbu bílou barvou.

Květiny

Jestli něco dokáže rozzářit interiér a vnést do něj svěžest, pak jsou to pokojové rostliny i čerstvé řezané květiny. Navíc mohou do interiéru nenásilným způsobem vnést barevnost, která vám může chybět v případě bílých stěn.

Zrcadla

Absenci přirozeného denního světla mohou pomoci vyřešit zrcadla, která dokáží vytvořit úžasnou iluzi prostoru. Stačí je pouze vhodně umístit, třeba naproti oknu se zelení. Tím získáte i zajímavý odraz v zrcadle, který rovněž přispěje na zajímavosti. Použít zrcadla můžete i formou zrcadlových dveří na šatní skříni, případně zrcadla pověsit na stěnu v zajímavém rámu, namísto obrazů.

Lesklé povrchy

Zajímavou pomůckou jsou také lesklé povrchy, ať už jde o nábytek či podlahovou krytinu. Některé barvy, jak už jsme si psali výše, mohou světlo pohlcovat – což bývá často i problém v malých a temných kuchyních. Zkuste namísto matné kuchyňské linky lesklou a uvidíte ten rozdíl.

Svítidla

Je-li přirozeného světla u vás doma skutečně málo, musíte ho nahradit umělým, a čím více, tím lépe. Skvěle vypadají i lišty se světelnými zdroji, nástěnné i stojací lampy, bodovky. Možností se dnes nabízí nespočet.

Fotografie: pinterest, sianvictoria