Chata na břehu jezera působí malebně a skvěle zapadá do krajiny

Švédsko patří mezi země, do kterých každý rok v létě směřuje více a více turistů. A ty může zaujmout třeba i tato chata na břehu jezera. A nejenom ta. Země toho nabídne mnohem více. Nabízí totiž to, co mnohým v jejich každodenním životě chybí, krásnou přírodu, především čistá jezera, rozlehlé lesy, pohoří a divoká zvířata.

Navíc během této dovolené nemusíte nutně bydlet v hotelu či pensionu tak, jak jste zvyklí ze svých běžných dovolených. Švédsko nabízí velké množství jedinečných chat. Ubytování v nich dodá vaší dovolené tu pravou atmosféru.

Chata na břehu jezera

Sami Švédové tráví každoročně několik týdnů své dovolené doma, nejčastěji právě v těchto chalupách a srubech, které jim umožňují být v bezprostředním kontaktu s přírodou a čerpat z ní energii. Typickým příkladem takového chaty je malá světle zelená chatka Granholmen, která se nachází na severu Švédska, na malém ostrůvku uprostřed průzračného jezera.

Chatka je zasazena do krásného lesa, a je tak v samém srdci přírody, kde během několika minut zcela zapomenete na ruch a hluk civilizace. Pro zvýšení pocitu symbiózy s okolní přírodou byla zvolena i světle zelená barva chatky, navíc se o této barvě ví, že celkově na člověka působí velmi pozitivně.

Odpočinek v lůně přírody

Velmi důležitým faktorem při stavbě domku byla i skutečnost, že švédská léta, především na severu země, se vyznačují tím, že jsou zde dny velmi dlouhé, neboť slunce téměř nikdy nezapadá, když tak jen na několik málo hodin denně. Celá stavba byla postavena ze dřeva a jejím základním rysem, kterého si každý na první pohled všimne, jsou velká skleněná okna. Navíc celá část domu, která směřuje k jezeru je tvořena stěnou, která je rovněž prosklená.

Hlavní část domu tvoří jeden velký prostor, který představuje obývací pokoj, jídelnu a kuchyň dohromady a je vybaven stylovým tradičním švédským nábytkem ze dřeva. Ložnice se nacházejí v podkroví domu a nabízejí místo pro klidný a ničím nerušený odpočinek. Celý interiér působí velmi čistě a světle.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]