Tablety do myčky nedají nečistotám v koupelně ani na záchodě nejmenší šanci. Fungují jako čisticí prostředek

Fotografie: Depositphotos

Čím častěji doma uklízíte, tím rychleji máte rutinní úklid hotový. Pokud ale narazíte na zašlé a odolné skvrny, čeká vás těžší práce. Naštěstí vám pomohou tablety do myčky.

Pomocí tablet do myčky můžete nejen během chvilky umýt hromadu špinavého nádobí. Tyto tablety můžete využít i při úklidu celé domácnosti. Jejich vynikající čisticí vlastnosti oceníte nejen v kuchyni a koupelně, ale vyčistit s nimi můžete i stěny nebo buben pračky a zbavit se nepříjemného zápachu linoucího se z odpadkového koše. Vyzkoušejte tyto triky a usnadněte si úklid. Za pár chvil bude vaše domácnost dokonale čistá.

Odstraňte vodní kámen ze záchodové mísy

Pokud je voda příliš tvrdá, mohou se v záchodové míse objevovat nevzhledné skvrny vodního kamene. Nejčastěji mají tyto skvrny nažloutlou, oranžovou nebo hnědou barvu. Abyste usazeniny vodního kamene ze záchodové mísy odstranili, vhoďte jednu tabletu do myčky do záchodu a nechte ji rozpustit. Následně pomocí kartáče stěny záchodové mísy vydrhněte a spláchněte. Budou dokonale čisté.

Vyčistěte stěny trouby

Skvrn od připálené mastnoty uvnitř trouby se můžete zbavit pomocí tablet do myčky. Jednoduše napusťte kyblík horkou vodou a tabletu do myčky v ní nechte rozpustit. Následně do tohoto roztoku namočte houbu a vyčistěte jí znečištěná místa. Nakonec troubu vysušte pomocí hadříku z mikrovlákna, aby na jejích stěnách nezůstaly nevzhledné šmouhy.

čistá trouba
Fotografie: Freepik

Odstraňte mastnotu z nádobí

S příliš mastným nádobím si myčka během běžného mycího programu často není schopná poradit. Takto znečištěné nádobí pak musíte dočistit ručně. Abyste si práci co nejvíce usnadnili, napusťte dřez horkou vodou, špinavé nádobí tam ponořte a přidejte tabletu do myčky. Alespoň hodinu nebo nejlépe přes noc nechte nádobí namočené a další den zbytek nečistot jednoduše setřete houbičkou a nádobí opláchněte.

Použijte tablety do myčky k čištění bubnu pračky

Díky tomuto triku bude buben vaší pračky opět dokonale čistý a zářivě lesklý jako nový. V bubnu pračky se mohou hromadit nejen nečistoty ze špinavého prádla, ale také zárodky bakterií a plísně. To snižuje prací schopnosti pračky nebo může vaše oblečení opětovně zašpinit. Abyste buben pračky vyčistili, vhoďte do něj 2 tablety do myčky a zapněte prací program na 60 °C. Tento postup je doporučováno opakovat každé dva měsíce.

Dokonale čistý sprchový kout

Tablety do myčky odstraní jak usazeniny vodního kamene, tak i mýdlové skvrny a další nečistoty z vašeho sprchového koutu. Do kyblíku s horkou vodou vhoďte tabletu do myčky, nechte ji rozpustit a pomocí houby celý sprchový kout vyčistěte. Následně vše opláchněte proudem vody a sprchový kout bude dokonale čistý.

Zbavte se zápachu z odpadkového koše

Abyste s popelnice nebo odpadkového koše odstranili nepříjemný zápach, napusťte je horkou vodou a vhoďte do nich tabletu do myčky. Několik hodin nechte tabletu s vodou na stěny popelnice nebo koše působit a následně vodu vylijte. Vypláchněte vnitřek nádob čistou vodou a nechte je pořádně vysušit.

I odpadkový koš může vonět. Nepříjemný zápach spolehlivě eliminuje citronová tráva

Snadné čištění stěn

Pomocí tablet do myčky můžete vyčistit i zašpiněné stěny. Touto metodou můžete odstranit skvrny z jídla, skvrny z bahna nebo prachu nebo kreativní díla dětí. Pro vyčištění stěn rozpusťte tabletu ve 2 litrech vody a pomocí houby tuto směs na skvrny na stěně aplikujte. Pár minut nechte směs na skvrny působit a nakonec houbou vyčistěte.

Zdroj: Bonasavoir

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]