Díky tomuto geniálnímu postupu se váš rošt z trouby vyčistí doslova sám během několika minut

Fotografie: Depositphotos

Pokud je čištění roštu od trouby jednou z domácích činností, které často odkládáte, s tímto tipem se na ni nakonec budete ještě těšit. Ušetří vám čas i nervy.

Lidé se často vyhýbají domácím pracím, které nemusí vykonávat tak často jako běžný úklid. Navíc jsou zpravidla velice neoblíbené, proto je každý raději odkládá a odkládá. Například takové čištění trouby a všech příslušenství, která k ní patří. Vše má ale své řešení, i v tomto případě existuje metoda, jež je velice účinná, jednoduchá a ušetří vám nervy.

Zapomeňte na hodinové drhnutí

Sice se říká, že trpělivost růže přináší, ale hodinové drhnutí roštu od trouby od zaschlých zbytků jídla, které ne a ne pustit, to si jistě také rádi odpustíte a raději zvolíte jinou, méně náročnou činnost. Tento tip vám však pomůže rošt vyčistit raz dva bez zbytečné ztráty času i nervů. Čištění roštu už nebude vyžadovat tolik úsilí a času, uvádí web RecettesPlat.

Vsaďte na přírodní ingredience

Není potřeba kupovat nespočet čisticích prostředků, které slibují zázraky, a navíc jsou plné chemie. Vsaďte na přírodní složky, jako je jedlá soda, citron a ocet. Ingredience jsou šetrné k přírodě i k vaší pokožce, navíc udělají stejnou práci, možná ještě lepší, jak píše server ReparationFacile. Dodržujte následující postup.

Fotografie: Lionel Allorge / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0
  • Umístěte ručník na dno vany, abyste ji uchránili před poškrábáním.
  • Na něj položte špinavé rošty od trouby a zalijte horkou vodou.
  • Mezitím si smíchejte 100 ml mycího prostředku na nádobí s jedlou sodou a citronovou šťávou.
  • Nalijte směs do vany rovnoměrně po povrchu roštu.
  • Nyní nechte působit přes noc, dokud usazené nečistoty nepovolí, stačí zhruba 6 hodin.
  • Jemně vydrhněte houbičkou nebo starým zubním kartáčkem, který již nebudete používat.

Díky této rychlé fintě se i ten nejšpinavější záchod vyčistí doslova sám. Stačí využít tuto domácí směs

Sami budete překvapeni, jak špína půjde snadno pryč. Nyní čištění roštu od trouby zmizí z vašeho seznamu náročných domácích prací. Budete jej čistit pravidelně, a dokonce i rádi. Na BydlímeÚtulně jsme už také psali, jak správně vyčistit indukční varnou desku.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*