Záchod jako z reklamy: Ocet mění pravidla hry čištění toalety

Fotografie: Depositphotos

Uklízení záchodového prkénka může být noční můrou, ale s tímto jednoduchým trikem s octem je to snadné a šetrné k životnímu prostředí.

Pokud jde o úklid koupelny, mnoho z nás by si raději vybralo cokoliv jiného. Ale bohužel, je to nutné provádět pravidelně. Proto jsou tak užitečné triky, které vám pomohou udržet koupelnu čistou bez velkého úsilí. Jedním z těchto triků je čištění záchodové mísy pomocí octa, což je ekologická, efektivní a ekonomická alternativa, která může být velmi účinná. V tomto článku vám ukážeme, jak to udělat.

Jak na to?

Předtím, než začnete s čištěním, zkontrolujte, že máte vodu v záchodové míse nízko. Poté setřete co nejvíce vlhkosti ručníkem a připravte si ocet a toaletní papír. Nalijte asi 1 až 2 šálky octu do záchodové mísy a poté namočte toaletní papír do octa a zatlačte ho na okraje záchodové mísy tak, aby se přilepily.

Nyní nechte celou záchodovou mísu přes noc nasáknout. Ocet bude pracovat za vás, zatímco vy budete poklidně spát. Je dobré si zajít na záchod před tím, než se do čištění pustíte. Druhý den ráno můžete odstranit toaletní papír. Vydrhněte celé záchodové prkénko záchodovou štětkou a všimnete si, jak rychle špína odchází. Nakonec povrch důkladně opláchněte vodou.

Miliony zhlédnutí na YouTube

Tento trik byl sdílen na sociálních sítích a získal mnoho pozitivních reakcí od lidí, kteří ho vyzkoušeli. Jedním z nich byl uživatel YouTube, jenž napsal: „Zkontroloval jsem mísu o sedm hodin později a všechny skvrny úplně zmizely! Dokonce i skvrny na záchodovém prkénku byly pryč.“ Další uživatelé také vyzkoušeli tento trik a uvedli, že jim pomohl udržet koupelnu v čistotě a ušetřit čas a peníze.

Video s touto metodou čištění nasbíralo na YouTube několik milionů zhlédnutí, a proto se dá říci, že metoda zřejmě funguje a využívá ji mnoho lidí po celém světě. Využití octu při čištění není jen šetrné k životnímu prostředí, ale také účinné a levné. Pokud tedy hledáte jednoduchý a efektivní způsob, jak udržet záchodové prkénko v čistotě, tento trik s octem by mohl být to pravé pro vás.

Zdroj: Newsner

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]