Čistič nábytku může vyjít na pár korun. Stačí použít olej a ocet

Když zamíříte do drogerie, zjistíte že čistič nábytku není nijak levný. Jak si vyronit domácí, ekologický a za pár korun? Poradíme vám. A zaujme vás to, že na něho budou stačit jenom tři ingredience. Potom stačí jejich správný poměr a máte jistotu, že vznikne směs, která je nejenom silná, pokud jde o špínu, ale je také ideální, pokud máme mluvit o schopnosti nábytek dlouhodobě ošetřit, aby vydržel co možná nejdéle.

Kromě toho máte jistotu v tom, že svou domácnost nezamořujete chemií, ale používáte jenom přírodní látky.

Co budete potřebovat?

Pokud si chcete čistič nábytku vyronit, budou vám k tomu stačit jenom tři ingredience. A ty máte zcela určitě doma. Pokud ne, koupíte je za pár korun a budou vám k užitku velmi dlouho. Konkrétně je třeba toto:

  • ¼ šálku olivového oleje

  • 20 kapek esenciálního citronového oleje

  • ½ šálku bílého octa

Olivový olej může být i levnější, není vždy nutné používat ten nejdražší, extra panenský, který se používá v kuchyni. Pokud jde o esenciální olej, tak ten dodává čističi hlavně vůni, a tak je možné použít i jiný, vám příjemný.

Jak si čistič nábytku připravit?

Máte všechny suroviny, bez kterých se neobejdete? Pokud ano, tak je příprava čističe velmi jednoduchá. Stačí, když všechny suroviny důkladně promícháte dohromady tak, aby se spojily v jednu tekutinu a měly jednotkou konzistenci. Ideální je směs nalít do nádoby s rozprašovačem. Před použitím párkrát protřepete a už můžete aplikovat.

Vyčištění nábytku bude hračkou

Jak nábytek čistit? Pokud máte směs v rozprašovači, stačí nastříkat na váš nábytek a hadříkem lehce rozetřít po celé jeho ploše. Takto nechte působit asi 3 minuty a potom vše daným hadříkem rozetřete. Nábytek bude opět dokonale čistý, bude mnohem více zářit a bude se z něho linout příjemná vůně.

Proč právě tyto ingredience?

A proč používat právě tyto tři ingredience? Olivový olej zajistí, že nábytek doslova nebude stárnout a zachová si svůj dokonalý vzhled. Při použití oleje můžeme mluvit o něčem, co nahrazuje různé vosky a podobné produkty. Esenciální olej zase provoní váš interiér a také zajistí, že se z nábytku odstraní přebytečná mastnota a případný zápach. Bílý ocet zase zaujme svými čisticími vlastnostmi, díky kterým dokáže velmi efektivně eliminovat jak viditelné nečistoty, tak i bakterie.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]