Citron jako netradiční pomocník v domácnosti uleví při řadě nepříjemných činností

Fotografie: Freepik

Pokud si chcete osvěžit svůj den příjemným aroma, určitě vsaďte na citron. Nejen, že je skvělý do čajů a limonád, ale také perfektně provoní vaši domácnost. Má celou řadu blahodárných účinku na tělo i duši. Je to tedy takový přírodní zázrak s bezkonkurenčním aroma.

Citron v domácnosti má širokospektré užití. Tyto metody vás osloví

Jak tedy citrony použít? Zde je několik možností:

  • V kuchyni: každá hospodyňka občas bojuje s nepříjemným zápachem z dřezu. Kromě dezinfekčních přípravků skvěle zabere i citron se solí. Jeden čerstvý citron nakrájejte na čtyři dílky, posypte jej solí a nechte v misce uvolňovat aroma. Kromě jiného můžete citronovou šťávou a solí dokonale vyčistit onen dřez i odpad a současně místnost provoníte. Přidanou hodnotou citronového čistidla je i to, že má antibakteriální účinky.
Fotografie: Freepik
  • V ložnici: je libo vytvořit si přírodní aromaterapii? I s tímto pomůže citron. Ten nakrájejte na menší kousky, vložte do misky, posypte solí a uložte na parapet v ložnici. Bude se vám spát přímo pohádkově. Říká se, že citrony jsou čističi negativní energie a umí zrelaxovat. Proto je citrusová vůně tak příjemná.
  • V koupelně: nechcete utrácet za drahé čistící prostředky do koupelny? Zkuste citron. Působí totiž jako přírodní dezinfekce. Vymačkejte do misky šťávu ze tří citronů, smíchejte ji s trochou tekutého mýdla, solí a pastu naneste pomocí houbičky na vanu i umyvadlo. Obojí bude krásně zářivé a čisté. A co víc, místnost provoníte.
Fotografie: Pixabay

Co dalšího je možné z citronu vyrobit?

Citrony můžete kromě jiného použít i k výrobě univerzálního čistícího prostředku, který se bude hodit na vanu, umyvadla, do sprchového koutu, na dřez i obklady a toaletu. Do sklenice vložte slupky ze dvou až tří citronů a přelijte je asi půl litrem octa a decilitrem čistého alkoholu. Přidejte i pár kapek oblíbeného esenciálního oleje a promíchejte. Nechte naložené na tmavém místě po dobu alespoň dvou až tří měsíců. Občas promíchejte.

Jednodušší a rychlejší produkt na otírání nábytku pak vyrobíte z půl hrnku šťávy z citronu a hrnku olivového oleje. Skvělá je i kombinace citronové šťávy a jedlé sody. Z obou ingrediencí vytvoříte hustější směs, která je vhodná nejen na úklid kuchyně, ale i koupelny.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]