Kouzelný statek zaujme každého návštěvníka krásným interiérem s rustikálními prvky

Adresa, kde se nachází tento statek, tedy lokace tohoto rozlehlého sídla je 780 Chemin des Vieux-Moulins v městečku Saint-Jean-sur-Richelieu v kanadské provincii Quebec. Pozemek, na kterém se statek nachází, má rozlohu 3700 čtverečních metrů. Dům byl vystavěn v roce 1973 v klasickém stylu kanadských domů. Součástí pozemku je hned několik zajímavých prvků, z nichž za zmínku rozhodně stojí vyhřívaný bazén.

Rustikální prvky se prolínají celým domem

Vnitřek s sebou nese nádech venkova a rustikální prvky jsou patrné nejen z exteriéru domu, ale právě z interiérových prostor. Zejména zaujme podlaha, která se skládá ze širokých lamel, které na sobě nesou viditelnou patinu. Obývací pokoj a prostorná jídelna zaujímají velkou část domu. Jedná se o jednu velkou místnost.

Kuchyně rozhodně nezapře inspiraci v dobách minulých. Moderní spotřebiče jsou tu vsazeny do nábytku ve starém stylu. Pozornost poutá skříň, která do prostoru zapadá a působí jako původní. Dřez je vsazen do linky, jejíž pracovní deska je samozřejmě dřevěná. Celá kuchyně se nese v duchu venkova.

V domě nechybí veranda s výhledy do okolí

V přízemí nalezneme také místnost, které naprosto dominuje kulečníkový stůl potažený světle hnědým suknem. Ten skvěle ladí s okolím, zejména výzdobou stěn a podlahou, a nenarušuje tedy celkový vzhled. Tato místnost je propojena s verandou. Z té je krásný výhled do okolní přírody a drobné prvky z ní dělají útulné místo k relaxaci.

  • dům je aktuálně na prodej za 800 000 amerických dolarů (cca 18,5 milionu Kč)
  • obsahuje 15 místností, z toho 3 ložnice a 2 koupelny
  • lokace je velmi klidná, vše potřebné v dojezdové vzdálenosti

Celý komplex sestává z 15 místností. Místo tu najdou i ti, kteří přijeli pracovně. Vyhrazena je tu pracovní místnost, v níž nechybí poctivý dřevěný stůl s masivním osvětlením, pohodlné křeslo a závěsy oddělující další prostory. V domě se nachází dvojice koupelen. Jedna v přízemí a společně s ní je tu k dispozici i prádelna.

Vrchní patro se dvěma ložnicemi a krásnou koupelnou

Ložnice a další místnosti jsou v patře. V hlavní ložnici je pod střechou k dispozici ještě mezipatro. Další 2 ložnice s menšími okny také zapadají do rustikálního stylu a viditelné trámy místnostem dodávají kouzlo. Stylová druhá koupelna kromě trámů odhaluje i kamenné zdi. Vana na nožkách je výše než zbytek koupelny, protože je umístěna na malé podium a od toalety oddělena topením vyvedeným do středu místnosti.

Fotografie: Serge Bélanger

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]