Designérka vzala starou stoličku na vyhození a proměnila ji na originální kus nábytku

Pokud máte doma kus nábytku, kterým je stará stolička, která se vám již okoukala a poohlížíte se po novém kusu nábytku, pak je dnešní článek přímo pro vás. Zapomeňte na drahé nákupy a raději využijte to, co máte doma.

Vyrobte si praktický malý taburet s úložným prostorem, kam můžete uschovat své poklady. Zvolte pěkné materiály a barvy. Uvidíte, že se vás každá návštěva zeptá, kde jste ho koupili.

Stolička, překližka, pěna a trocha látky

Z tlusté dřevěné překližky vyřízněte kruh o něco větší než sedátko stoličky. Poté celou stoličku do překližky zaviňte a zabezpečte plastovými řemínky. Stěny pokryjte pěnovou výplní.

Vyznačte si ve stejné vzdálenosti od sebe body po jejím povrchu. Vykrojte vyznačený materiál. Okraje vyložte polyesterem a přilepte ho na několika místech, aby dobře držel a neodlepil se.

Dále si připravte:

  • látku
  • kameny na dekoraci

Vyberte si barvy a materiál tak, aby vám zapadl do interiéru. Doporučujeme příjemnou a hladkou látku, na které se vám bude i dobře sedět. Kameny pro dekoraci vršku můžete zakoupit v galanterii. Výběr je jen na vás, zvolíte stejné či různé barvy nebo třpytky?

Fantazii se meze nekladou. Můžete zvolit jakýkoliv dekorativní prvek, jaký chcete. Látku obalte kolem taburetu  a zajistěte ji lepidlem, nejlépe se osvědčila tavící pistole. Látku přehoďte i přes vršek stoličky a pokryjte s ní také vnitřek.

Vyrobte si vlastní nábytek a ušetřete

Nyní víko. Vezměte si kruh, který jste na začátku vykrojili z překližky. Kruh pokryjte pěnovou výplní a udělejte do ní otvory. Stejně jako se stěnami. Přilepte pěnu a na ní zajistěte látku.

Do vykrojených otvorů připevněte tavící pistolí látku, abyste vytvořili malé dolíčky. Do nich rovněž lepidlem přidělejte dekorativní prvky.

Přesahující látku zastřihněte pod okraji, přehněte a přilepte. Vzniklé víko umístěte na vrch, ale pozor-už nic nikam nelepte. Jinak by se váš taburet nedal otevřít. A je hotovo!

Fotografie: Yoduvh Essentials

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]