V rámci rodinného sbližování zaměstnal muž své děti. Měli mu pomoci proměnit přístřešek na autě v něco jiného

pickup nákladní auto
Fotografie: Pixabay

Naučit děti vyrábět něco vlastníma rukama je něco, co se jim bude v životě vždycky hodit. A požehnán budiž rodič, který je zábavnou formou k takové aktivitě dovede.

Právě to se krásným způsobem povedlo tatínkovi stojícím za Youtube kanálem „Endless Outdoor Activities“. Své potomky totiž poslal na zcela jedinečnou misi. Jeho kanál je obecně živým příkladem toho, jaká dobrodružství může rodič se svými dětmi sdílet. Jeho pointou je dopřát jim něco trochu jiného, než běžné zábavy, ale stejně vzrušujícího. Protože chápal důležitost pořádného spánku během těchto příchod, rozhodl se tím své děti také něco naučit. Co proběhlo?

Začátek plný našení

Otec nasměroval své potomky k tomu, aby proměnili přístřešek normálního nákladního auta ve velmi pohodlný „domov daleko od domova“. Záznam z akce začíná s rodinou shromážděnou kolem starého auta, přičemž všichni doslova bzučí očekáváním. Tatínek známý dle HomeHacks pro svoje praktické dovednosti a také nadšení pro venkovní aktivity, je pro projekty tohoto druhu naprosto špičkovým průvodcem. Nejde totiž jen o fyzickou proměnu části vozu.

Do svých dětí chce dostat smysl pro dosažení vlastního cíle a také tvořivosti. Jak se projekt postupně odhaluje, je jasná jedna věc. Tohle rozhodně nebude obyčejná věc typu udělej si sám. Je to velmi hravá a současně poučná cesta. Děti jsou nadšené, pozorné a plné chuti. Okamžitě se tak noří do jednotlivých činností vyzbrojeni škrabkami a štětci. Nutno podotknout, že otcovo odhodlání zapojovat děti do těchto věcí musí každého zahřát u srdce. Zvláště v dnešní době.

Zábava i poučné lekce

Ujišťuje se totiž, že každý krok projektu je příležitostí se něco naučit, od výběru materiálů po skutečné vyrábění. O projektech podobných úprav už jsme na BydlímeÚtulně psali víckrát. Často jde však spíše o aktivitu jednoho dospělého člověka. Pokud jde o aktivity pro děti, nemusí se jednat jen o takto stavební, i když jsou samozřejmě užitečné. Existuje i množství vědeckých společných projektů, což potvrzuje i web KidsActivitiesBlog plný fyzikálních pokusů.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]