Dětský pokoj a bílé stěny? Přesvědčete se, že to jde…

Zařizujete svému dítku nový dětský pokoj a hledáte inspiraci? Možná ji najdete právě u nás. Co se dětského pokoje týče, měl by být veselý, útulný, poskytnout dítěti dostatek soukromí, ale i místa pro volnočasové aktivity a školní povinnosti. Pojďte se s námi společně podívat na 5 dětských pokojíčků pro holky i kluky různých věkových kategorií. Zařídit dětský pokoj nemusí být žádná věda.

Ještě než přejdeme k fotografiím, všimněte si prosím, že stěny jsou bílé barvy. Jsme přesvědčeni, že bílé nebo světlé šedé a krémové stěny umožňují přidávání menších kousků barev v podobě dekorací, které díky tomu vytvoří kreativní a hravou místnost pro dítě. Navíc jde o praktickou záležitost. Stačí kyblík bílé barvy uschovat někde do kumbálu a případné vady na kráse (otisky dětských prstů, malůvky apod.) přemalovat aniž byste se museli složitě trefovat do odstínu a riskovat „duchy“ na stěně. Nálepky na stěnách, obrázky, koberečky, povlečení, přehozy se dají s věkem dítěte snadno měnit.

Koutek pro nejmenší

Tady ani nejde o pokojíček, jako spíš o koutek. Protože většina nejmenších nespává od rodičů odděleně. Postýlku mohou mít rodiče nejdříve hned vedle postele, je to praktické a rozhodně bude klidnější maminka i miminko. Než dítěti pořídíte jeho vlastní pokojíček je lepší, když nejdříve vytvoříte určitou vzdálenost mezi vaší postelí a postýlkou. Takový koutek toho příliš nevyžaduje. Postýlku, hračky, komodu s oblečením a přebalovacími potřebami. Tak, jako to vidíte na úvodním obrázku.

Bílá a přírodní materiály

Pokojíček v bílé barvě s přítomností přírodních materiálů a množstvím poliček. Rozhodně jde o útulný pokojíček. Poličky umožňují snadný přístup ke knížkám a hračkám, u dorůstajících dětí lze pak obsah poliček různě měnit.

Pokojíček pro slečnu

Postel nabízí dostatek úložného prostoru, nechybí ani stylový pracovní stůl s osvětlením jak u pracovního místa, tak nad postelí, pro pohodovou večerní atmosféru. Stěnu zdobí tapeta. Hodně muziky za málo peněz. Tady vidíte, jak málo stačí a elegantní pokoj pro mladou dívku je na světě.

Skandinávský styl

Dřevo a další přírodní materiály (koberec, pytel na hračky, lůžkoviny), bílá a černá barva. Úžasné spojení, které dá vzniknout útulné místnosti. Není divu, že jde o velmi oblíbený styl. Palandy, o kterých jsme si psali minule, pomáhají vyřešit problém s nedostatkem místa, máte-li dvě a více dětí. Vidíte sami, že v jednoduchosti spočívá krása.

Bílá a barevné dekorace

I tady se můžete přesvědčit, že bílá barva nemusí být sterilní a nudná, když se použijí správné dekorace. V tomto případě nalepovací 3D motýlci, které si snadno vyrobíte i doma. Své tady udělají i drobnosti, jako je lemování záclony, roztomilé cylindry lampiček, barevně laděné polštáře, povlečení, koberec. Všimněte si i plechových kbelíčků na hračky, vypadají vkusně, stylově.

Zdroj obrázků: freshome.com