Při koupi minidomku mysleli především na rodinu, které si přáli být alespoň část roku nablízku. Zároveň ale chtěli minimalizovat své dopady na životní prostředí.
Pro starší manžele z USA představovala koupě malého domku řešení, jak být poblíž svým dětem a vnoučatům. Na několik měsíců v roce tak přijíždějí ze svého tropického domova na jihu do minidomku, aby zde strávili příjemný čas. A nejen vzhledem k útulnému interiéru si to opravdu užívají.
Být rodině nablízku
Bonnie a Ty Troumanovi bydlí po většinu roku ve svém domě na Panenských ostrovech. Ten přestavěli tak, aby fungoval i mimo inženýrské sítě, ale nijak je nekrátil na jejich pohodlí. Manželé spolu mají dvě děti a celkem sedm vnoučat – tato část rodiny se ale rozhodla zůstat v „horní části“ USA, konkrétně Pensylvánii a Kentucky. A právě to vedlo starší manžele k tomu, aby si zakoupili tiny house, který jim umožní být dětem i vnoučatům nablízku.
Nutno podotknout, že pro Bonnie a Tye se nejednalo o nic nového. Minimalistické bydlení si již dříve vyzkoušeli. I přesto to pro ně do určité míry znamenalo změnu, třeba z hlediska minimalizování svých koníčků. Jakmile se ale naskytla příležitost zakoupit již hotový tiny house, který sloužil původně k pronajímání, za částku v přepočtu 1,1 milionu korun, neváhali. Podobně jako více než 60 % českých důchodců, jak počítá web ČT24, ani oni nestáli o pronájem, ale chtěli své vlastní bydlení.
Malý domek na podvozku je jejím trvalým domovem. Jeho vybavení zahrnuje i koupelnu a kuchyni
Farmářský styl malého domku
Nyní manželé za svůj domek o velikosti 30 m2 platí měsíčně asi 16 500 korun, většinu za stání. V 8,5 metru dlouhém a 2,5 metru širokém prostoru pak mají vše, co by během několikaměsíčního pobytu nedaleko rodiny mohli potřebovat. Bonnie si pochvaluje především svou velkou kuchyni, Ty zase prostor pro svůj dávný koníček v podobě kreslení. V domku dále nechybí ani spací loft nebo standardně vybavená koupelna, jak zmiňuje web MadlyOdd.
Podoba jejich domku s názvem Journey neboli Cesta odpovídá jejich preferencím, které se točí kolem farmářského stylu. Prostor vymalovaný bílou barvou s přiznanými trámy tak působí více než útulně. A díky drobným doplňkům pak domek vyzařuje tu pravou domácí atmosféru. Podobný krok jako tito manželé udělali i další důchodci, ti ale bydlí ve dvou samostatných domcích, o čemž jsme psali na BydlímeÚtulně.
Napište komentář