Staří manželé žijí jako sousedé v malých domech. Užívají si nízkých nákladů obklopeni přírodou

Fotografie: Lvoreppin / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Manželé v pokročilejším věku se rozhodli řešit svou bytovou situaci tak, že si zakoupili dva tiny housy. Ty postavili vedle sebe a vytvořili si tím vlastní zákoutí.

Jsou svoji a jsou spokojení – přesto bydlí každý ve svém tiny housu. Situace jistých amerických manželů, jejichž příběh přinesl TinyHouseExpedition, působí na první pohled netradičně. Ve skutečnosti jde ale o promyšlený krok, který oběma manželům vyhovuje.

Dva tiny housy namísto drahého domu

Poznali se před více jak deseti lety a následně se vzali. Posléze Elisa a Rick začali pomýšlet na vlastní bydlení, nicméně cena klasického domu vysoce přesahovala jejich možnosti, a proto se rozhodli pro alternativu. A tou jsou dva tiny housy, které parkují vedle sebe. Jak sami uvádějí, v jejich věku nejde o nic výjimečného.

Manželé se shodují na tom, že bydlet na malém prostoru v páru se hodí spíše pro mladší ročníky. Jak takové tiny housy mohou vypadat, jste mohli číst i na našem webu Bydlíme Útulně. Dle manželů je v mládí snazší žít minimalisticky, protože člověk ještě nevlastní tolik věcí. Elisa s manželem ale už ve svém věku mají každý své koníčky, které chtějí v klidu praktikovat, aniž by si navzájem překáželi. Proto jsou pro ně i oddělené prostory ideálním řešením.

Odděleně a přesto společně

Přestože manželé žijí do určité míry odděleně, tráví spoustu času společně. Společně vaří, nejčastěji v kuchyni Elisy, protože ta je větší. Rádi také přespávají v jejím domku, nicméně manželskou ložnici mají i v Rickově domečku. Elisa a Rick spolu také pravidelně jedí na terase, která je v prostoru mezi jejich tiny housy, a užívají si přírodu kolem sebe.

Důchodce se zamiloval do malého svépomocí postaveného domova na kolech. Vykopal si i vlastní studnu

Elisin domek stál 1,7 milionu Kč, Rickův skoro 2,5 milionu Kč. Manželé dále měsíčně hradí za parkovací místa pro své domky a některé služby přibližně 33 000 Kč. Zatímco o některé věci se manželé dělí, jiné mají každý sám pro sebe. Jejich minidomky jsou unikátní, každý ho má vyzdobený a upravený na míru svým potřebám.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]